Звернення до влади

Відкритий лист до Ванівського сільського голови Галини Пагули та відповідь на лист

НЕ ХОЧЕМО «ВИНОСИТИ СМІТТЯ З ХАТИ», АЛЕ…

Відкритий лист до Ванівського сільського голови Галини Пагули

Галино Василівно, ми не є прихильниками "винесення сміття з хати", але написати відкритого листа до Вас змусило системне небажання працювати з нами, не йти на діалог… Чомусь вважаєте нас "опозицією", "ворогами" і, відповідно, упереджено ставитесь.

Наприклад, 28 листопада 2011 року на початку засідання виконкому Ванівської сільської ради Ви поставили на голосування питання "про те, аби приміщення залишили депутат Ванівської сільської ради Ігор Тактамісов та заступник голови громадської ради при Сокальській РДА Віталій Комбель, мотивуючи це тим, що згідно з новим Законом про намір прийти на засідання виконкому необхідно було повідомити за двадцять днів. Роз`ясніть нам, що то за такий "новий Закон", що забороняє місцевому жителю і навіть депутату бути присутнім на засіданні виконкому Ванівської сільської ради? Що то за таємничі питання розглядає виконком? Хотілося б почути думку деяких членів виконкому, котрі проголосували за те, аби депутат не був присутній на засіданні виконкому представників нашої громади. Невже повірили в існування такого "нового Закону". І, звичайно, заяви представників "опозиції" щодо надання, продовження терміну дозволів на розміщення об`єктів підприємницької діяльності не були винесені на розгляд виконкому. Можна частково погодитися з Вашим поясненням, "що згідно з Законом заяви не були внесені за 20 днів до засідання виконкому" (ст. 15 (3) Закону України "Про доступ до публічної інформації"). Питання в іншому: невже важко повідомити підприємців про зміни в законодавстві? Посадові особи місцевої ради повинні повідомляти людей про суттєві зміни в законодавстві, які їх стосуються. Адже, "ставлячи палки в колеса" підприємців, ми не думаємо про соціально-економічний розвиток нашої держави. Тому треба відкинути особисту "любов" до деяких підприємців і вимоги ставити однакові до всіх.

Порядок денний сесій та проекти рішень потрібно надавати депутатам завчасно, бо так вимагає Закон, а не за одну-три хвилини до початку пленарного засідання, як Ви практикуєте, мотивуючи тим, що матеріали не готові. Бо це може призвести до прийняття радою необдуманих рішень. Так, як це трапилося на четвертій сесії шостого скликання при розгляді десятого питання порядку денного "Про продовження договорів оренди". Знаючи реальний стан речей (про що нас мали поінформувати), ми б не голосували за це питання. Вважаємо, що при розгляді заяв обов`язково повинні бути присутні заявники, аби уникнути несправедливих і необдуманих рішень.

А занедовго будемо відзначати "річницю" не надання Вами відповіді на наші депутатські звернення (№№14 від 10 грудня 2010 р.; № 56 від 31 січня цього року). Їх копії надали редакції часопису "Голос знад Бугу".

Ви звинувачуєте голів депутатських комісій з "опозиції" в тому, що не засідають комісії. Депутатські комісії місцевої ради повинні працювати згідно із затвердженим регламентом і положеннями про постійнодіючі комісії місцевої ради. Вже минув рік і Ви їх нам ще не надали, ні в письмовій формі, ні в усній. Як ми без цих документів, проектів рішень маємо працювати? Чому затверджені рішенням першої сесії шостого скликання регламент і положення про постійнодіючі комісії Ванівської сільської ради  таємні для нас документи?

Пленарні засідання ради, засідання виконкому проводяться гласно (ст. 46 (16) Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"). І на них може бути присутній будь-який місцевий житель і навіть знімати перебіг засідання на відеокамеру. І до цього треба ставитись з розумінням. Це буде чесно як до нас, так і до виборців.

Сподіваємось, Галино Василівно, що Ви не створюватимете конфліктів і надалі в нас не буде "опозиції", "влади", а разом пліч-о-пліч працюватимемо над вирішенням важливих проблем на наших теренах.

Ігор ТАКТАМІСОВ, Наталія БІНЬКОВСЬКА, Іван ТУРКО, Михайло КОЗИЦЬКИЙ, Роман ЗУБАНЬ, Андрій ЛАШИН, •депутати Ванівської сільської ради.

 

ВИ САМІ СЕБЕ ВВАЖАЄТЕ «ОПОЗИЦІЄЮ І ВОРОГАМИ»…

Відповідь на відкритий лист депутатів Ванівської сільської ради

Шановні депутати, якщо б Ви активно працювали, то не шукали б і не чекали, щоб Вам ставили "палки в колеса". Хто не хоче працювати як депутат, як голова комісії, то за таких депутатів ніхто не буде працювати. І Ви самі себе вважаєте "опозицією і ворогами".

Дев`ятого серпня 2011 року відбулася VIII сесія VI скликання сільської ради, де прийняли рішення №140 "Про затвердження порядку доступу до публічної інформації". Розділ 2 пункту 4 цього ж закону викладений в такій редакції: "Бажаючі взяти участь у засіданні колегіального органу повідомляють керівника колегіального органу не пізніше, як за 24 години до його початку". Згідно з пунктом 6 "керівник колегіального органу розглядає повідомлення, що надійшли і у відповідності до кількості місць в приміщенні, де буде проходити засідання, приймає рішення про участь громадян у засіданні колегіального органу, про що надсилає їм повідомлення не пізніше, як за 12 годин до початку засідання". А Ви, шановний депутате І. Є. Тактамісов, ввірвалися на засідання виконкому під час його роботи без дозволу, зухвало  "бо я депутат".

Секретних питань на засіданнях виконкомів і сесіях не розглядаємо. План роботи виконкому на 2011 рік затверджений у грудні на засіданні виконкому рішенням №4. План роботи сесій затверджений на III сесії VI скликання рішеням №40 від 13.01.2011 року і розміщений впродовж року на стенді "План роботи сільської ради". Порядок денний і проекти рішень усіх наших засідань, не пізніше, як за 20 днів оприлюднюємо на дошці оголошень у сільській раді.

На VIII сесії VI скликання, яка відбулася 9 серпня 2011 року, були присутні всі депутати-підприємці, а також заступник голови громадської ради при Сокальській РДА Віталій Комбель, де прийняли одноголосно рішення "Про затвердження порядку доступу до публічної інформації".
Ви, шановний депутате І. Є. Тактамісов, 28 жовтня 2011 року приблизно об 11 год., зайшовши в сільську раду, поцікавилися "які питання будемо розглядати на сесії?". Я, як сільський голова, повідомила Вам, що порядок денний та проекти рішень вже 20 днів є на дошці оголошень. Але Ви, не розбираючись у документах, так і не знайшли в коридорі потрібного Вам стенду "Рішення сільської ради". Та цього ж дня без поважних причин не прибули на засідання сесії, яке відбулося о 16 год.

Якщо протягом цих двадцяти днів, коли були на дошці оприлюднені, на Вашу думку, незаконні рішення, то Ви мали змогу як голова комісії зібрати депутатів, членів комісії, виправити помилки і внести відповідні зміни до їх проекту.

Щодо звернень. Всі вони зареєстровані в сільській раді і скеровані на розгляд комісій. Звернення №№1, 2 розглядали на засіданні комісії з питань земельних ресурсів та соціального розвитку села 17 грудня 2010 року. Звернення №3 вивчала комісія з питань економіки та бюджету 18 грудня 2010 року та №4 розглядалось 30 червня 2011 року. Після чого Вам вислали через поштовий зв`язок відповідь (копії відповідей зберігаються донині в документах комісій, які їх розглядали). А Ваше звернення №3 від 7 грудня 2010 року зареєстровано і скеровано на розгляд комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку, яку Ви очолюєте. Хто ж може, крім Вас, дати Вам відповідь?

Якщо Ви такі завзяті до роботи, то чому протягом року не спілкувалися з головами комісій, не цікавилися відповідями на запити. Я зрозуміла, що відповідь Ви одержали, але вона Вас не задовільнила, і Ви далі хочете "вставляти палки в колеса".

На першій сесії VI скликання, яка відбулася 16 листопада 2010 року, затверджено "Регламент роботи сільської ради" рішенням 7 і рішенням 5 "Про утворення постійнодіючих комісій" та затвердження "Положення про постійні комісії". Вищезгадані документи вже на третій день розклали у відповідні папки комісій. Шановний депутате І. Є. Тактамісов, загляньте в папку комісії, яку Вам доручив депутатський корпус очолювати, і беріться до роботи, бо Ви не виконували своїх депутатських обов`язків протягом року.

Якщо депутат Михайло Козицький із 9 сесій був присутній лише на чотирьох, а Наталія Біньковська  на п`ятьох, то що тут скажеш? То де ж вони можуть знати, які приймаються рішення. А депутати зобов`язані всі прийняті рішення, інформації доносити до своїх виборців.

Пане І. Є. Тактамісов, Ви себе вважаєте "опозицією", бо сільський голова відхилила Вашу вимогу, щоб зробити дорогу до Вашого житлового будинку в с. Глухів по вул. Польовій, де проживає п`ять сімей. А було вирішено зробити ямковий ремонт вулиці Червоноградської, якою проїжджає маршрутка "Червоноград-Ванів" і мешкає на ній більше п’ятдесяти родин.

Шановні читачі часопису "Голос з-над Бугу", зробіть правильний висновок, бо я, працюючи на посаді шість скликань, аж цього року маю "опозицію і ворогів" із числа депутатів, які не хочуть працювати для громади.

Галина ПАГУЛА,
Ванівський сільський голова.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.