Home / Цікаво знати / Материнське молоко – найкраще!

Материнське молоко – найкраще!

«Розкажи мені про грудне вигодовування» – під таким гаслом з 31 жовтня по 6 листопада ц. р. проходив Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування немовлят. Наша Сокальська ЦРЛ була лідером в цій справі, внесла значний вклад у пропаганду грудного вигодовування на Сокальщині. Так, ще у 2002 році нам присвоєно міжнародне звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Зафіксовано десять кроків, яких дотримується медичний персонал лікарні. Адміністрація лікарні усіляко сприяє підтримці грудного вигодовування у всіх дитячих та акушерських відділеннях, починаючи з жіночої консультації, де зустрічають вагітну жінку, інформують про переваги грудного вигодовування. У пологовому відділенні лікарні із 2006 року налагоджено партнерські пологи. Немовля народжується і потрапляє в обійми матері (контакт «шкіра до шкіри»), і батька (його присутність при пологах усіляко заохочуємо). В перші тридцять хвилин свого позаутробного життя новонароджений отримує цінні краплі молозива, що допомагає становленню його імунітету.

Всі 35 днів після пологів дитина знаходиться разом з матір’ю, а медичний персонал в доброзичливій формі допомагає жінці правильно прикласти дитину до грудей, вчить доглядати немовля, дає рекомендації як зберегти лактацію до 22,5 років. Ми не користуємось замінниками молочних залоз – сосками і пустушками, не пропонуємо молочні суміші, а догодовування проводиться строго за медичними показами. Лікарпедіатр дільниці чи дитяча медсестра, фельдшер у селі допоможуть матері легко відбути періоди «молочної кризи» після виписки з пологового відділу. Із 1260 новонароджених у 2010му 96 відсотків перебувало виключно на грудному вигодовуванні, 53% немовлят у Сокалі вигодовували лише грудним молоком до шести місяців.

– Ми хочемо, щоб наші діти росли здоровими і в цьому перш за все – заслуга грудного вигодовування, адже грудне молоко – це найкращий старт у житті, це природне, екологічно чисте, тепле, стерильне, дешеве харчування, яке дає здоров’я, гармонійний розвиток дитині на все наступне життя. Діти, яких тривало вигодовували природно, менше хворіють, краще навчаються у школі, набагато витриваліші і працьовитіші порівняно із дітьми «штучниками». Можливо нове покоління дітей, вигодоване материнським молоком, буде розумним поколінням, забезпечить краще життя і процвітання України. Недаремно ж кажуть, що любов до Батьківщини дитина отримує з молоком матері.

Марта ТОТ, лікар-неонатолог пологового відділення Сокальської ЦРЛ.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Консультація міністра юстиції по сімейному праву

Плачу аліменти справно вже 2 роки, ...