Home / Цікаво знати / В Сокалі визначено місця, в яких заборонено та дозволено куріння тютюнових виробів

В Сокалі визначено місця, в яких заборонено та дозволено куріння тютюнових виробів

Кримінальна наука

Прокуратура району скерувала до суду кримінальну справу за обвинуваченням одного з працівників податкової інспекції за ч. 1 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 3 ст. 358 (використання підробленого документа) Кримінального кодексу України.

Як встановлено у ході слідства, вказана особа, перебуваючи на службі в інспекції, з метою просування по роботі, надала у кадровий підрозділ підроблений диплом про здобуття вищої освіти та власноручно заповнила низку документів з цього приводу, таким чином внісши у них неправдиві дані щодо її фахового рівня. У результаті вказана особа безпідставно була призначена на одну з керівних посад та викрита лише завдяки зусиллям внутрішньої безпеки податкової служби.

Визначено місця для куріння

Прокуратурою Сокальського району Львівської області під час проведення перевірки додержання вимог адміністративного законодавства органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування встановлено, що працівники районного відділу міліції склали низку протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1751 КУпАП, стосовно осіб, які курили тютюнові вироби на центральній вулиці м. Сокаля, що в подальшому стало підставою притягнення їх до адмінвідповідальності.

Згідно з вимогами ст. 1751 КУпАП, куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської рад тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак, як з’ясовано, на території м. Сокаль не визначено місць, у яких заборонено або дозволено куріння тютюнових виробів, а тому зазначені адміністративні протоколи складені з порушенням вимог чинного законодавства, а особи незаконно притягнені до адміністративної відповідальності. З огляду на це, прокуратурою Сокальського району внесено протести на постанови про притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які задоволені, а незаконні постанови скасовані.

Одночасно встановлено, що зазначені порушення стали наслідком невиконання службовими особами Сокальської міської ради вимог ст. 9 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» та ст. 152 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо вжиття заходів для встановлення заборони та відведення місць для куріння тютюнових виробів.

Оскільки, невиконання вимог зазначеного законодавства унеможливлює правове застосування вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, прокурором району, з вимогою усунути виявлені порушення внесено подання в Сокальську міську раду, яке на даний час розглянуто та задоволено.

Відтак, сесією міської ради визначено місця, в яких заборонено та дозволено куріння тютюнових виробів.

Роман ШАРКО, прокурор району, молодший радник юстиції.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Клініка для всієї родини – «Сімейний Доктор»

Для того щоб сім’я завжди була ...