Home / Святкові події / Молодіжний вертеп звеселяв і дорослих і дітей

Молодіжний вертеп звеселяв і дорослих і дітей

Жителі сіл Корчів та Стаївка свято бережуть українські традиції та звичаї, які передають молоді. Адже яке ж Різдво та різдвяні свята без них?

Відтак з року в рік сільські хлопці ходять по селі із різдвяним вертепом. Веселять людей колядками та чудовим дійством, яке майстерно виконують в оселях господарів чи на подвір’ї. І вмить перед ними учасники вертепу ставлять виставу. Дійові особи – пастушки, які першими прийшли привітати Ісуса Христа, цар Ірод, який наказав вбити всіх новонароджених дітей. Тут же його воїни, які потім просять в Бога милосердя за скоєне. Поруч – три царі із Далекого Сходу, які витають дитятко Боже і обдаровують його дарами. Є козаки, що славлять Христа. Добру новину і віру у справедливість приносять Ангели. Веселять дітей та дорослих своїми приповідками жид, сура, та нечисті – чорт та смерть. Вертеп колядує, веселить родини, і над селом лунає коляда… За це їм люди щиро дякують і дають пожертви на церкву.

Цей різдвяний вертеп місцеві жителі могли побачити і в Народному домі села Корчів та у церквах сіл Стаївка та Корчів. Підготувати дійство хлопцям допомогли завідувачі Корчівським та Стаївським народними домами Василь Сідельник та Марія Сич.

Оксана ГУЛИЧ, секретар Корчівської сільської ради.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

26 грудня Сокальська школа мистецтв імені Віктора Матюка проводитиме Новорічне свято

Сокальська школа мистецтв імені Віктора Матюка, ...