Home / Святкові події / Свято поєднало всіх

Свято поєднало всіх

30 січня в Народному домі села Угринів було людно. Тут зібралися дорослі та діти, щоб взяти участь у святковій Академії, приуроченій славним подіям, які відбулися в січні. Її ініціаторами виступила фольклорна група "Надвечір"я" місцевого осередку Союзу українок, а організаторами  угринівські союзянки та директор місцевої школи Іван Курцеба.

У програмі свята звучали колядки, щедрівки, патріотичні і народні українські пісні у супроводі троїстих музик, які представляли  Артем Телегій з братства вояків УПА з м. Червонограда, Іван Швед  січовий стрілець з с. Хітар та Іван Курцеба  директор Угринівської школи.

Святкове дійство розпочалося з Божого благословення місцевого пароха о. Романа. Потім його продовжили музики з різдвяного вертепу з Вифлеємською зіркою і козацькою колядою. Ведучий Іван Курцеба коротко розповів про славні події січня і запросив на сцену фольклорну групу "Надвечір"я" у складі Евфемії Чолавиної, Катерини Куціпак, Анастасії Бунько, Ганни Цяпич та автора цих рядків. Жінки розпочали свій виступ з "Благослови, Боженько, нас на Новий рік" і молитвою "Отче наш". А далі дивували зал старовинними колядками та щедрівками, яких знають чимало.

Січень багатий не тільки на різдвяні свята, але й державні: День Соборності України і День Героїв Крут. Цьогоріч минуло 93 роки як загинули смертю героїв студенти в нерівному бою під Крутами. Про них поетичними рядками розповіли односельчанам дівчатасоюзянки з ансамблю "Віночок": Уляна Шевчук, Наталія Ферко, Мар"яна Царинська, Уляна Лещак, Наталія Мацюра, Назар Павлюк. Їх виступ переплівся з піснями, які майстерно виконали учасниці ансамблю "Надвечір"я". Завідуюча Народним домом Любов Рибак прочитала свій вірш про Крути, а її внучка  п"ятирічна Любця  вірш про маленького Ісуса і заспівала пісню "Повіяв вітер степовий". Далі юнаки читали вірші про ці страшні події. Отець Роман з сльозами на очах звернувся до молоді села, щоб вони виростали гідними синами і дочками України.

Опісля на сцені запалили свічку і вшанували пам"ять тих, хто віддав своє життя за волю України. Згадали й про Січових стрільців та дружно заспівали "Ой, у лузі червона калина". Далі лунали колядки, щедрівки, патріотичні пісні. Серед них були й лемківські, які зберегли як спомин з дитинства учасниці фольклорної групи "Надвечір"я". Їх у післявоєнні роки переселили сюди. Колядку "Ой, на Україні ясна зоря сходить, Степан Бандера свої полки зводить…" подарували вони мешканцям, які живуть в селахпобратимах Старому та Середньому Угринові на ІваноФранківщині. Далі пан Артем  козаквояка, розвеселив всіх присутніх гуморесками про сучасне життябуття українців.

Закінчилось свято піснею "Боже Предвічний схилися над нами…". Так спільними зусиллями усіх вийшло цікаве дійство, яке не залишило нікого байдужим. Воно поєднало людей різнього віку, як і Вифлеємський вогонь, який упродовж свята горів у лампадці.

Софія БУТРИНСЬКА,
жителька села Угринова.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині влаштували свято Миколая для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах

17 грудня, напередодні дня св. Миколая, ...