Home / Згадаємо, як це було / Хроніка Сокальщини – основні події 2000 та 2001 років

Хроніка Сокальщини – основні події 2000 та 2001 років

2000 РІК

Марія Гладюк  з Бутин та Параскевія Скочко з Горбкова  є ровесницями віку, їм виповнилося сто літ.

***

Мешканці села Домашів на  своєму сході вирішили власними силами будувати народний дім,  фундамент якого заклали ще п`ять років тому.

***

Тартаківській середній школі  присвоїли ім`я борця за національну ідею Петра Саноцького.

***

Голова  райдержадміністрації Микола Пшевлоцький на запрошення  губернатора Жайме Лернера, батько  котрого походить з Варяжа, побував з офіційним візитом делегації з Львівщини у штаті Парана (Бразилія).

***

У часописі  "Голос з-над Бугу" розпочали публікувати історичний роман Ліни Костенко "Берестечко".

***

Учасникам бойових дій  Марії Грицай та Максиму Савці голова облдержадміністрації Степан Сенчук вручив ключі від автомобілів "Таврія".

***

Мешканець США, українець за походженням, Роман Дашковець подарував Червоноградській центральній лікарні апарат з комп`ютерною системою, за його допомогою вже проведені перші безкровні  операції по видаленню жовчного міхура.

***

Як повідомив декан Сокальський о. Ярослав Кащук, у нашому місті незабаром буде утворена єпархія.

***

У місті Угнові на будинку, де мешкали командир шостої військової округи "Сян"  Мирослав  Онишкевич "Орест" та його брат курінний  ВО УПА "Буг" Тарас Онишкевич "Галайда", які віддали своє життя за свободу України, відкрито меморіальну дошку.

***

Сокальщина та Грубешівщина (Польща) підписали угоду про співробітництво.

***

Керівники району привітали  з десятиліттям відновлення  часопису  "Голос з-над Бугу", який саме під такою назвою почав виходити 19 липня 1990 року.

***

На Сокальщині побував голова  Асоціації фермерів з Гамбурга Гюнтер Вйок, котрий вивчав можливості співпраці з фермерськими господарствами.

***

Реклинецькій середній школі присвоєно ім`я  Дмитра Маївського. А у районі не вистачає вчителів математики та іноземної мови.

***

Сокаль став містом  престольним, а храм  кафедральним. Архієрейське введення на престіл Сокальської  єпархії  владики  Михаїла Колтуна здійснив єпископпомічник  Глави УГКЦ Любомир Гузар.

***

У Львівському видавництві "Каменяр" вийшов історикокраєзнавчий нарис Івана Вашківа "Сокаль і Прибужжя".

***

Директору ПАФ імені Б. Хмельницького Володимиру Шмигельському  Президент України Леонід Кучма вручив орден "Слави III ступеня".

 

2001 РІК

Триває робота щодо надання старовинному Белзу статусу історико-культурного заповідника "Княжий Белз".

***

Першим громадянином нового тисячоліття на Сокальщині став Орест Проць, який народився 1 січня о 6 год. 25 хв. в родині сокальчан Оксани та Володимира Проців. Допомогли йому з`явитися на світ лікар Юрій Круглій та акушер-гінеколог Оксана Мурміль.

***

В Сокалі відкрили новий автовокзал, який споруджували будівельники ВАТ "Прибужжя".

***

Зроблено ремонт  приміщення  одного з найстаріших закладів культури  Сокальщини  Народного дому і з цієї нагоди його освячено, а також відбувся святковий концерт.

***

Ільковицький народний танцювальний колектив "Бужани" побував у Туреччині, де брав участь у Міжнародному фольклорному фестивалі "Золотий  Карагюз".

***

Напередодні десятої річниці Незалежності України після реконструкції урочисто відкрито приміщення залізничної станції "Сокаль".

***

Папа  Римський ІванПавло II оголосив блаженними двох мучениць Згромадження святого Йосифа Обручника  Лаврентію Герасимів та  уродженку Цеблова  Олімпію Біду.

***

На сцені Сокальського народного дому  сокальчани мали змогу побачити виставу Львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької  "У.Б.Н.", де  головні ролі виконували Федір Стригун, Таїсія  Литвиненко, Петро Бенюк…

***

У селі Ванові встановили і освятили пам`ятник  Тарасу Шевченку.

 

За сторінками газети «Голос з-над Бугу».

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Межиріччі урочисто освятили меморіальні таблиці та хрест з нагоди 100-річчя ЗУНР

1 листопада у селі Межиріччя Сокальського ...