АТО

Екіпаж санітарного катеру «Сокаль» перебуває у постійній бойовій готовності до виконання поставлених завдань

Санітарний катер «Сокаль» Військово-Морських Сил Збройних Сил України ще називають «каретою» морської швидкої допомоги. Окрім того, що він, як і будь-який інший корабель, виконує конкретні завдання, катер має і свою специфіку. Насамперед — рятує людей, і для цього на борту є все необхідне обладнання.

Екіпаж перебуває у постійній бойовій готовності до виконання поставлених завдань та, за потреби, за досить короткий період часу може вийти в море, аби надати невідкладну медичну допомогу. Звісно, все це вимагає від особового складу неабиякого професіоналізму. Витривалість теж дуже важлива, оскільки медик на катері працює в більш важких умовах, ніж колеги на суші. Але якщо ви думаєте, що таке до снаги лише чоловікам, то дуже помиляєтеся. І доказом тому є фельдшер санітарного катера старшина 2 статті Ганна Крешун. Вона точно знає, що робити, коли медична допомога необхідна у морі, і як її надати.

Ще декілька років тому Ганна не те що не планувала потрапити на корабель, а й про військо не задумувалася. Проте, як завжди, втрутився випадок.

— У мене було звичайне життя: я закінчила Котовське медичне училище, закохалась, одружилась, народила донечку. У декреті довго не затрималась і почала працювати медичною сестрою. Одного разу, коли з родиною приїхали відпочивати до Одеси, зустрілась однокурсницею, яка на той час виконувала обов’язки начальника медичної служби в одній із військових частин. Вона запропонувала мені жартома: «Давай-но до мене військовим медиком, маю вільну посаду!», — пригадує Ганна.

Того ж вечора вона обговорила це питання з родиною і вже вранці вирушила за відношенням. Почалися кардинальні зміни в житті. Аби Ганна могла здійснити свою мрію, її чоловік перевівся до іншої військової частини, щоб бути поруч та допомагати. Родина залишила свій дім у Липецькому, що в Подільському районі, і переїхала до Одеси.

— Мій шлях у війську почався в окремому батальйоні охорони й обслуговування на посаді спочатку санітара, потім санітарного інструктора. За 3 роки після закінчення контракту багато чого змінилося, і я вирішила спробувати себе в іншому напрямку, хоча і не знала, як це зробити. Коли у вересні 2019 року прийшла до Малиновського РВК здавати особову справу, то поцікавилася, які є вільні посади в інших частинах. Після довгого спілкування й безлічі телефонних дзвінків пролунало запитання: «Будеш медиком на санітарному катері?». Я одразу погодилась, хоча, якщо чесно, уявлення не мала, що являє собою служба на кораблі. Знала лише одне — це, безперечно, буде новий досвід, — розповідає Ганна.

Після співбесіди, тестування і підготовки протягом місяця в Навчальному центрі новий фельдшер піднялась на борт санітарного катера «Сокаль».

— Спочатку було некомфортно — все ж жінка на кораблі у нас досить рідкісне явище. Були різні погляди, розмови, але всі досить швидко звикли до моєї присутності. Це ще раз доводить, що ми готові змінюватися і давати оцінку, насамперед тому, який внесок ти зробила в роботу, наскільки професійно виконуєш своє завдання. І стать тут не має значення. Головне — усвідомити, що на борту замало бути медиком, треба стати частиною екіпажу. Остаточно відчула себе на своєму місті, коли ми вийшли в море. Це було щось неймовірне. Думаю, роман із цією стихією у мене надовго, — жартує фельдшер.

Наразі в Ганни чимало роботи, адже санітарний катер «Сокаль» з перших днів боротьби з пандемією готовий до ізоляції хворих на коронавірус.

— На щастя, поки що в нас не було таких випадків, проте ми маємо чіткий алгоритм приймання інфікованих на борт: спочатку буде проведено огляд хворого, здійснено забір необхідних зразків для аналізів, на основі даних яких ухвалюватимемо рішення про подальшу тактику лікування, госпіталізацію чи ізоляцію, — говорить медик.

Варто зазначити, що санітарний катер «Сокаль» у своєму проєкті розділений на медичну частину і частину, де перебуває екіпаж. Також на судні є два ізолятори, один з яких загальний, а інший для тяжких хворих. Він обладнаний душовими кабінами, операційною, де можна проводити лікувальні процедури. Катер забезпечено дезінфекційними засобами, а також усіма необхідними медикаментами для надання допомоги. Все устаткування, починаючи від хірургічних наборів і закінчуючи апаратом для легеневої реанімації, справне і підтримується в належному стані.

Ганна каже, що хоча часом буває важко, але вона не шкодує про своє рішення, адже головне — бути там, де ти насправді потрібен.

Тож якщо у когось досі виникає питання, чи можливо бути одночасно дружиною, мамою та військовою, то на прикладі Ганни можна сміливо стверджувати, що так. Ба більше, якщо не боятися руйнувати стереотипи і впевнено крокувати до своєї мети, то, можливо, вже незабаром жінки на кораблях національного флоту вже не будуть такою рідкістю.

Наталія Задверняк,
кореспондент Інформагентство АрміяInform585627480

Голос Сокальщини на GoogleNews

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.