Цікаво знати

Алгоритм дій роботодавця для оплатити е-лікарняного: в інформації від Фонду соцстраху

Комісії із соціального страхування/уповноважені (Комісії) на підприємствах, установах, організаціях продовжують свою роботу та призначають матеріальне забезпечення, як це було і раніше, незалежно від виду лікарняного — електронний він чи паперовий. Комісії зберігають весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Алгоритм дій роботодавця для оплатити е-лікарняного:

Крок 1. Роботодавець отримує сповіщення про відкриття е-лікарняного в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Інформацію про закриття такого листка непрацездатності роботодавець може побачити теж на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Крок 2. У роботодавця виникає підстава для призначення матеріального забезпечення за е-лікарняним у разі закриття такого е-лікарняного (у разі вагітності та пологів відразу у день створення е-лікарняного). При цьому роботодавець на свій розсуд може роздрукувати такий е-лікарняний, чи залишити в електронному вигляді.

Крок 3. Кадрова служба підприємства перевіряє страховий стаж працівника, щодо якого отримано е-лікарняний, та надає інформацію про страховий стаж і кількість днів, які підлягають оплаті за рахунок роботодавця та Фонду. При цьому рішення про призначення матеріального забезпечення приймає Комісія.

Крок 4. Комісія приймає рішення про призначення, або відмову у призначенні матеріального забезпечення та передає його до бухгалтерії. У рішенні зазначається загальна кількість днів для оплати, у тому числі за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Крок 5. Бухгалтерія нараховує лікарняні (декретні) на підставі е-лікарняного (чи його паперової роздруківки) та рішення Комісії.

Крок 6. Страхувальник протягом 5 робочих днів оформлює заяву-розрахунок та подає до органу Фонду соціального страхування України за місцем реєстрації.

Фонд соціального страхування наголошує, що для отримання фінансування роботодавці формують заяви-розрахунки окремо для е-лікарняних і паперових листків непрацездатності. Це пов’язано з тим, що е-лікарняні не мають серії та видаються за оновленими кодами причин тимчасової непрацездатності.

Крок 7. Після отримання фінансування на спецрахунок і виплати сум лікарняних (декретних) застрахованим особам, роботодавцю протягом місяця необхідно подати до органу Фонду соціального страхування України Повідомлення про виплату матеріального забезпечення застрахованій особі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.