Під час лікування своєї мами мешканка Сокаля стикнулася з дуже неприємною ситуацію під час здачі ПЛР тесту, про що вирішила повідомити.
Олеся Біль звернулася до високопосадовців міста Сокаль: Пасько Микола (голова Сокальської райради), Серій Касьян та Роман Швед (головний лікар Сокальської ЦРЛ), сьогодні і я посвячу свій пост Вам. Вибори не за горами, тому зі всіх усюд тільки хороші статті в інтернеті про вас. Проте не сьогодні…
Почну з початку. Так склалося, що моя мама, якій виповнилося 69 років, яка є інвалідом 1-ї групи по зору, а також інвалідом дитинства, захворіла. Уже декілька днів у неї не спадає температура від 37 градусів до 39 градусів, інших симптомів у неї , на щастя, немає! Рентген в нормі, проте сімейний лікар у відпустці, консультує по телефону, лікування теж по телефону призначають, без жодних аналізів. Та все ж я розумію наражати себе на небезпеку, мабуть ніхто не хоче. Так от , сімейний лікар порадила мамі все ж здати ПЛР-тест та зробити цифровий рентген.
Я ніколи не могла подумати, що у нас, в цивілізованому світі з таким стикнусь.
ПЛР- тест приймають з 8 до 10 год ранку в так званому “ізоляторі”
Сьогодні 20 серпня моя мама з температурою 38 градусів приїхала у поліклініку здати тест, а тестів нема. Під так званим ізолятором черга, чоловік до 30. Чому під так званим? Поясню. В ізоляторі, де мали б оглядати хворих двері зачинені. Лікар не те що не оглядає пацієнтів , ба навіть , віконце не хоче відкрити. Біля других дверей , на дворі , стоїть крісло. Це місце, під відкритим небом, де беруть тест, якщо він наявний. Ось це і називається ізолятором, крісло під відкритим небом!
Чесно кажучи, я думала , що у нас до хворих відносяться краще, а тут, мама відчула себе якоюсь прокаженою чи що.
Скажіть куди має подітися хворий з температурою, який чекає? У поліклініку, маму – сліпого інваліда в досить поважному віці, не впускають, тому що вона з температурою. На дворі вона не може перебувати, тому що вітер обдуває, мама пріє (це нормальне явище при високій температурі), а лікар- інфекціоніст розводить руками і радить звертатися у Райдержадміністрацію, тому що відповідальні високопосадовці не в стані забезпечити наявність тестів.
А нас усі посадовці запевняють, що тестів достатньо! Так може тоді пан Микола Пасько чи Роман Швед або Сергій Касьян скажуть де хворий має взяти безкоштовні тести по скеруванню лікаря?
На день лікарям у “ізолятор” сьогодні видали аж 10 ПЛР-тестів, і то після того, як мій батько, пішов до пана Романа Шведа з неприємними для нього питаннями ( це 1/3 від потреби, а може й менше, тому що люди просто розверталися і йшли назад додому). Скажіть будь ласка , пан Сергій Касьян, пан Роман Швед та пан Микола Пасько, яким чином моя мама, інвалід першої групи по зору у віці 69 років і з температурою 38 градусів має самостійно подолати усі перешкоди щоб здати ПЛР -тест? Як вона має ходити по тих сходах без поручнів?
Невже проживши життя і сплачувавши податки до місцевого бюджету вона не заслуговує людського ставлення до себе? Як ви дбаєте про людей, які вас обрали на відповідні посади? Невже у всій нашій великій лікарні, яка фінансується за рахунок наших податків не має місця де хворі можуть зачекати черги щоб на них не дув вітер, не падав дощ чи не світило сонце на голову? Невже не має лікаря, який буде оглядати хворих? Невже ви не можете проконтролювати безперебійну наявність тестів у час карантину?
Хоча, я мабуть знаю відповідь на усі свої запитання – скоро вибори! І точно не в ваших інтересах піднімати і вирішувати такі неприємні питання, які можуть вам зашкодити у передвиборчій гонці.
Вам легше закрити увесь бізнес у нашому маленькому містечку (спортзали, фітнес зали, ресторани, ще трішки і все інше закриєте) , де дотримуються усіх карантинних заходів, тим самим позбавити бюджет міста від будь-яких надходжень, ніж зробити щось по-справжньому потрібне! Все що від вас потрібно надання якісної, швидкої медичної допомоги та якісного швидкого обстеження пацієнтів у час пандемії. А не маринувати на дворі усіх і хворих і здорових по 30 чоловік у черзі (де у кого в сім’ї підтверджені випадки захворюваності на COVID-19, і можуть переносити інфекції , дехто сам хворий….)
На жаль, тільки в ваших силах , змінити негативну статистику по COVID-19 у нашому містечку, проте ви надто зайняті своїми передвиборчими гонками.
P.S. Після усіх перешкод, моя мама з допомогою батька, таки здала ПЛР-тест. Маю надію, що переохолодження, яке вона отримала очікуючи в черзі понад 1 годину не зашкодить її подальшому лікуванню.
Під дописом користувачі запитують, чому в Сокалі при наявному інфекційному відділені хворих на коронавірус приймають у загальній лікарні, яку закрили під час пандемії?
Інфекційне відділення знаходиться окремо. Нагадаємо, що 12 березня Голос Сокальщини повідомляв про те, що в Сокальській лікарні у разі необхідності прийматимуть хворих на коронавірус. А лише 17 липня для відокремленого лікування пацієнтів з COVID-19 в Сокалі планують відремонтувати окреме приміщення, де розташована інфекційна лікарня. Тобто 5 місяців високопосадовці не планували навіть відокремлювати лікування хворих на коронавірус.
Інші захворювання не зникли. Що робити пацієнтам, які хочуть отримати лікування, не пов’язане з коронавірусною інфекцією не відомо, адже з 17 серпня у Львівській області встановлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки. Одним з обмежень у такому випадку є планові госпіталізації в лікарнях.
По факту, ситуація така що все на що спромоглися чиновники у боротьбі з коронавірусом – це закрити спортзали, фітнес-центри. Інші заклади з масовим скупченням людей працюють у звичному режимі, не враховуючи нічний час.
Здорові люди нам не потрібні…