Поради

На що варто звернути увагу при покупці машини

Автомобіль, вже який був у використанні, при покупці вимагає ретельного огляду та перевірки важливих вузлів. Звичайно, краще це зробити на СТО, де машину перевірять фахівці. Однак якщо ви зважилися на самостійну перевірку, то потрібно дотримуватися деяких правил. Якщо ви не хочете розбиратися в цій справі самостійно, то можете придбати авто під ключ за допомогою досвідчених фахівців.

моніторинг

Для початку зберіть інформацію про модель автомобіля, яку ви плануєте придбати. На форумах автомобілістів і різних тематичних сайтах можна дізнатися про всі слабкі місця, властивих їй. Не забудьте дізнатися і про те, скільки коштують запчастини, роботи по їх заміні. Перегляньте в інтернеті оголошення про продаж схожих авто, приблизно визначте середню вартість машини.

документи

Перед покупкою поцікавтеся, перший і єдиний власник вам її продає, або у машини були і інші господарі. Власник чи він взагалі або користується їй за дорученням. Перевірку на арешт можна провести в базі МВС, яка зараз відкрита для всіх. Існують сайти, де можна дізнатися, чи не числиться машина в угоні.

огляд кузова

Багато дефекти можна виявити при просто візуальному огляді. Так визначають відколи, подряпини, іржу, фарбу іншого відтінку на окремих ділянках або шпаклівку. За допомогою дзеркала і ліхтаря можна заглянути і в важкодоступні місця. Якщо машина була явно недавно пофарбована, то це міг бути простий косметичний ремонт. Однак не виключайте того, що кузов був перефарбований після ДТП або під шаром фарби прихована іржа.

За допомогою товщиноміра можна виявити приховані дефекти ЛКП. Зазори між деталями кузова повинні бути однакові, з’єднувальні болти без слідів демонтажу. Капот, двері, багажник, люк бензобака повинні справно відкриватися-закриватися.

Двигун і моторний відсік

У моторному відсіку не повинно бути патьоків масла або інших експлуатаційних рідин. Однак ідеальна чистота двигуна і всього моторного відсіку – погана ознака. Швидше за все, це спроба приховати протікання. Шланги повинні бути цілими, без пошкоджень.

Робота двигуна повинна бути стабільною, без сторонніх звуків. Огляньте вихлопну трубу на предмет жирного чорного нальоту, якщо він є, то двигун явно «їсть» масло. Дим повинен бути майже безбарвним. Ну і ударів, зрозуміло, бути не повинно. При перемиканні передач не повинно бути хрускоту, ривків і інших сторонніх звуків. Перевірку двигуна і автоматичної коробки передач краще довірити фахівцям.

Ходова частина

Якщо немає можливості перевірити ходову в сервісі, то необхідно провести тест-драйв, і бажано на ділянці дороги з поганим покриттям. Про несправності скажуть скрипи і стуки при русі авто. Стан стійок, амортизаторів та інших елементів покаже, чи дійсно реальний пробіг збігається з цифрами на одометрі.

стан салону

У салоні обов’язково повинні бути сліди експлуатації. Оббивка, пороги, стан покриття керма, педалі навіть при відмінному догляді не виглядатимуть новими. Однак і пошарпаними бути не повинні. Обов’язково перевірте кондиціонер, склопідйомники, склоочисник, фари і взагалі все, що можна перевірити.

У цій статті позначені загальні рекомендації огляду автомобіля, що купується. Однак перевірка кожного вузла набагато складніше і вимагає досвіду і знань, щоб підтвердити придатність авто або виявити явні недоліки. А це під силу тільки професійним Автоексперти, які проведуть повну діагностику перед покупкою авто, помітять всі мінуси, і дадуть реальну оцінку автомобілю.

Голос Сокальщини на GoogleNews