Про економіку

Іван Собко: Перевиконання бюджетів Львівщини на 5,6% – це позитивний економічний показник

За перший квартал 2022 року зведений показник перевиконання бюджетів Львівщини складає 5,6%. Мова йде про 81 бюджет – 73 бюджети територіальних громад, 7 районних та обласний бюджет. Це позитивна динаміка, проте для її підтримки розпорядникам бюджетних коштів слід використовувати їх максимально ефективно. На цьому наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«Львівська обласна військова адміністрація звертається до всіх керівників громад максимально ефективно використовувати кожну гривню. Адже враховуючи розпорядження уряду зараз є неможливим використання  коштів капітального характеру, через зміни до державного бюджету зменшили державні субвенції, а держава несе фінансові навантаження у зв’язку з воєнним станом», – зазначив Іван Собко.

«Війна і  величезні збитки, завдані ворогом північним, східним та південним областям України, вплинуть на можливість використання коштів, як державного, так і місцевого бюджетів по всій країні. Реалізацію планів, задекларованих на цей рік, доведеться призупинити», – додав Іван Собко.

Водночас заступник начальника Львівської ОВА пояснює, що на Львівщині фінансова ситуація стабільна – у 90% територіальних громад області розробили та затвердили реалістичні фінансові плани. Окрім того, на Львівщині фіксують позитивні показники надходження ПДФО та єдиного податку.

«Так, з 81 бюджетів області, за перший квартал цього року лише 12 виконали не на 100%. Зокрема, потужні показники у двох районних бюджетах: Яворівський – 443%, Червоноградський – 268%.

Серед бюджетів територіальних громад слід відзначити Поморянську ТГ – 192%, Підберізцівську – 187%, Меденицьку – 184%, Тростянецьку – 162%, Добромильску – 150%», – розповів Іван Собко.

Є райони та громади, у яких бюджет не виконали, а видатки потребують перерозподілу. Зокрема, у Золочівському районі виконання бюджету за перший квартал складає лише 68%.

Серед територіальних громад:

  • Лопатинська – 68,5%;
  • Заболотцівська – 70,2%;
  • Белзька – 72,2%;
  • Червоноградська – 80,8%.

«Якщо говорити про обласний бюджет, то перевиконання за перший квартал цього року складає 9%, і це дуже добре. В загальній сумі це становить 77 мільйонів гривень поза план. Проте ми розуміємо, що через зміни до податкового та бюджетного кодексів, враховуючи війну в країні, якщо на кінець другого кварталу ми вийдемо на 90-95% виконання планових показників – це буде шалений успіх. Але все залежить від того, як працюватиме економіка держави та Львівщини, зокрема. Тому важливим у цей час залишається розвиток бізнесу та максимально можливе створення нових робочих місць», – зазначив Іван Собко.

Детальніше про показники виконання обласного бюджету – читайте тут.

Голос Сокальщини на GoogleNews