Про економіку

Євроколія від Мостиськ до Львова може вартувати 1,8 млрд гривень

За першими підрахунками проєкт побудови євроколії 1435 мм, яка буде призначена для швидкісних перевезень від станції Мостиська до Львова може коштувати 1,8 млрд грн.

Про це розповів керівник управління транспорту і зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький, повідомляє Tvoemisto.tv.

«Це є досить дороговартісний інфраструктурний проєкт. Бо наразі загальна протяжність колії від кордону до Львова становить 80 кілометрів, з них 12 км – це суміщена колія (коли паралельно йде і вузька, і широка). Реалізація проєкту за попередніми підрахунками може коштувати 1,8 млрд грн. Очевидно, що в державному чи місцевому бюджетах таких коштів немає. Тому значну частину на проєктні та на будівельні роботи фінансуватиме донор USAID», – прокоментував Рудницький.

Попри це, каже він, в деяких випадках місцевий чи обласний бюджет все ж можуть залучати.

«Область долучатиметься, перш за все, координацією, для того, щоб пішли процеси в розробці проєктної документації, бо це має бути погоджено на рівні програм, концепцій. Крім того, при потребі, може бути передбачення фінансового ресурсу на розробку проєктно-кошторисної документації. Так у нас це вже було з проєктом «Рава-Руська держкордон», де залучали і обласний, і місцевий бюджети», – підкреслив керівник управління.

Також він додав, що усі роботи можуть розділити на декілька проєктів, що продовжить загальну тривалість виконання робіт.

«Щодо часу зараз важко говорити, це буде залежати, чи є кошти на весь проєкт, чи лише на певні ділянки. Проєкт комплексний і має багато деталей. Тому в залежності від того, чи це передбачать в одному проєкті, чи це буде, наприклад, чотири різні проєкти, це може тривати від року і до двох. Але наразі не зовсім коректно говорити про час», – зазначив Рудницький.

Як повідомлялося раніше, агентство США з міжнародного розвитку (USAID) допоможе Укрзалізниці модернізувати дільницю від станції Мостиська, яка знаходиться на кордоні з Польщею, до Львова (Скнилів).

Голос Сокальщини на GoogleNews