Оперативні підсумки виконання місцевих бюджетів області за 2022 рік

Оперативні підсумки виконання місцевих бюджетів області за 2022 рік

Оперативні підсумки виконання місцевих бюджетів області за 2022 рік

Загальний обсяг місцевих бюджетів Львівщини за доходами у 2022 році сягнув 40 млрд гривень.

Такий показник досягнуто за рахунок виконання на 109% надходжень податків і платежів (28,6 млрд грн), отриманих трансфертів з державного бюджету (8,8 млрд грн), власних надходжень бюджетних установ (2,6 млрд грн).

Незважаючи на складну ситуацію в країні, у місцевих бюджетах Львівщини забезпечено безперебійне фінансування всіх пріоритетних видатків вчасно та в повному обсязі.

Отож, завдяки сприятливим чинникам і позитивним показникам місцевих бюджетів в області вдалося провести видатків на загальну суму понад 34 млрд грн з приростом на 0,9 млрд грн (3%) до 2021 року.

Впродовж року власним ресурсом ліквідовано дефіцит коштів на оплату праці в бюджетній сфері, обсяг якого становив із урахуванням зменшення освітньої субвенції понад 900 млн грн, та забезпечено в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ.

 Традиційно у структурі видатків місцевих бюджетів Львівщини найбільша частка (54%) належить видаткам на заробітну плату – 17,4 млрд грн з обсягом приросту 8% у порівнянні з попереднім роком.

Найбільша динаміка зростання видатків у 2022 році спостерігається на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 31%, оплату товарів та послуг – 26%.

В умовах воєнного стану обсяг видатків капітального характеру суттєво зменшився. Проте, з місцевих бюджетів окремих територіальних громад вдалося провести чимало видатків на розвиток територій. У лідерах Солонківська територіальна громада – 104 млн грн (34% від загального обсягу видатків), Яворівська – 229 млн грн (28%), Славська – 76 млн грн (28%), Підберізцівська – 35 млн грн (27%), звісно й Львівська громада – 3189 млн грн (27%) та обласний бюджет – 1142 млн грн (22%).

Враховуючи воєнний стан, в рази збільшилися видатки, пов’язані з обороноздатністю та захистом населення від надзвичайних ситуацій, – майже 320 млн грн, заходи з енергозбереження – 86 млн грн або втричі, захист населення від надзвичайних ситуацій – 98 млн грн або вдвічі.

Водночас, як підкреслив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, зберігається, і навіть посилюється, соціальна спрямованість бюджетів.

«На соціальний захист та соціальне забезпечення населення, зокрема й  внутрішньо переміщених осіб, скеровано понад 1,9 млрд грн. У порівнянні з попереднім роком обсяг видатків зріс на 20%.

На охорону здоров’я виділено 2,0 млрд грн (119%). У цій галузі зростає складова капітальних видатків, насамперед на придбання медичного обладнання, покращення умов перебування пацієнтів (використано понад 420 млн грн).

Також підтримується з місцевих бюджетів житлово-комунальна служба, на що спрямовано близько 3 млрд грн (116% до попереднього року)», — розповів Іван Собко.

Значний ресурс виділяється для забезпечення ефективного освітнього процесу. Видатки галузі зросли на 9 % і становлять 17,3 млрд гривень. Для покращення навчального процесу, оптимізації мережі закладів освіти та ефективного використання бюджетних коштів обласною військовою адміністрацією придбано 51 шкільний автобус. У 2023 році передбачається закупівля ще 70 шкільних автобусів.

«Попри активні бойові дії на сході та півдні нашої держави цьогоріч фінансова система області також працює без перебоїв, новий бюджетний рік розпочався вчасно. Ми віримо, що вже цього року наздоженемо все втрачене в минулому році, профінансуємо в повному обсязі видатки розвитку, створюючи належні умови для громадян у кожній сфері нашої відповідальності», — додав заступник начальника Львівської ОВА.

ЛОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews