Святкові події

У Львові українці і поляки спільно відзначили День Конституції Польщі

Сьогодні українці спільно з польською громадою урочисто відзначили 231-у річницю Конституції Польщі 3 травня.

Участь в урочистостях взяли начальник Львівської ОВА Максим Козицький, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, військовослужбовці та поляки, які мешкають у місті Лева.

Присутні поклали квіти до пам’ятника одному з найвидатніших польських поетів Адаму Міцкевичу.

“Сьогоднішнє свято є не лише польським, воно наше спільне з українцями.  Знаю, що наші Конституції були прийняті першими у Європі. Це такий Закон, який визначає не лише наші права, але також і наші обов’язки. Потрібно поважати закони, бо це дуже важливо. Держава — агресор росія також має Конституцію і вона не повинна бути агресором, якщо шанує її. Ми сьогодні разом, і українці, і поляки,   показуємо усьому світу, що і надалі будемо разом та не буде такої сили, яка б нас змогла розділити. Ми дуже віримо в Україну”.   —  Зазначила Пані Консул.

Очільник області Максим Козицький в особі Пані Консула подякував усьому польському народу за підтримку українців з перших днів повномасштабної російсько-української війни.

Довідково:

Конституція Речі Посполитої була прийнята 3 травня 1791 року. Це була перша конституція в Європі, і друга в світі після американської. Національним свято стало в 1919 році. Тривалий час на святкування Дня конституції була заборона. І лише в 1990-му свято знову стало державним. 

У Львові українці і поляки спільно відзначили День Конституції Польщі У Львові українці і поляки спільно відзначили День Конституції Польщі У Львові українці і поляки спільно відзначили День Конституції Польщі У Львові українці і поляки спільно відзначили День Конституції Польщі

65995903
Голос Сокальщини на GoogleNews

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.