Цікаво знати

Мед vs цукор: ТОП-5 вагомих аргументів на користь продуктів бджільництва

Вплив на організм

Цукор в народі отримав прізвисько «солодка смерть» не просто так. Він послаблює імунітет, уповільнює обмін речовин, сприяє відкладенню жиру і погіршує стан шкіри. При регулярному вживанні в людини підвищується ризик серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і навіть онкології. Продукт також вимиває з організму вітаміни групи В і кальцій. Як вам такий підсолоджувач до чаю?

Мед несе в собі зворотний ефект. Якщо він натуральний і якісний то дозволяє зарядити організм вітамінами (A, групи В, С, Е, D, H, K, РР), мінералами (залізом, цинком, калієм, кальцієм, натрієм, магнієм, фосфором), амінокислотами та іншими корисними речовинами. Крім того, продукти бджільництва сприяє засвоюваності іншої їжі, прискорює метаболізм, нормалізує мікрофлору кишечника, а також зміцнює імунітет і заряджає енергією.

Калорійність

Енергетична цінність цукру – складних 99,9% вуглеводів при повній відсутності білків і жирів. Додайте до цього підвищену калорійність продукту – близько 400 ккал в 100 грамах. Тобто кожна чайна ложка солодощі дарує вам від 27 до 30 ккал, які відкладаються хвилинним задоволенням і зайвою вагою.

Склад меду куди більш збалансований: при відсутності жирів, в ньому присутні близько 1% білків і 63% легкозасвоюваних вуглеводів, які організм переробляє майже без витрат енергії. Він не викликає почуття надмірної ситості, «тяжкості» в животі і сонливості. А калорійність меду набагато нижче – від 300 до 330 ккал в 100 грамах або близько 20 ккал в чайній ложці.

Добова доза

Максимальна добова доза меду – 100 грам. Зрозуміло, навряд чи ви стільки з’їдаєте кожен день. Дорослій людині для підтримки тонусу досить і 1-2 столових ложок. Але навіть перевищення максимальної дози не несе за собою серйозних наслідків: найстрашніше, що вам загрожує – невелике здуття живота.

У випадку з цукром необхідно бути більш обачними. Останні дослідження в цій області показали, що максимально дозволена доза для чоловіків становить 9 чайних ложок, а для жінок ще менше – всього 6. Перевищити норму досить легко, особливо, якщо ви любите різні десерти.

Смакові властивості

Десерт або чай, заправлений звичайним цукром, стане солодким. Просто солодким, можливо навіть нудотним, якщо рецепт вас підведе. Блюдо, доповнене ложкою натурального меду, придбає характерний квітковий смак і запашний аромат. Його головна особливість в тому, що переборщити практично неможливо.

Застосування в кулінарії

Вибираючи між цукром і медом, в кулінарії рекомендується віддавати перевагу другому інгредієнту. Наприклад, для приготування маринаду – популярного компонента гостро-солодкою курки – буде доречніше використовувати продукти бджільництва. Він легко розчиняється в рідкій основі (вода, соєвий соус або т.п.) і дарує золотисту скориночку м’яса. У той час як цукор почне швидко пригорати, виділяючи неприємний запах.

Те ж саме стосується і випічки. Цукор має властивість витягати всю вологу з тіста. Воно швидко висохне під час приготуванні і вже через якийсь час стане черствим. Мед навпаки утримує вологу. Ваша випічка вийде пишною і повітряної.

Голос Сокальщини на GoogleNews