Цікаво знати

Шведська стінка – просто, надійно і корисно

Якщо ваша квартира досить простора, то дуже хорошим доповненням її інтер’єру послужить такий корисний тренажер, як шведська стінка. Діти дуже люблять долати вертикальні перешкоди, сходи, лавки. Ви, напевно, не раз помічали, як ваша дитина, граючи на дитячих майданчиках, з величезним задоволенням забирається на металеві тренажери, гірки, арки, металеві кільця, гойдалки, ну і, звичайно, сходи. Погода на дворі мінлива, а вдома завжди тепло, сухо і затишно. Так чому ж не встановити настільки корисний тренажер у власній квартирі, тим більше, що і дорослим дуже нешкідливо іноді розім’ятися? Отже, шведська стінка для дитини. І для дорослих.

До речі, а чому ж вона називається шведською? Та дуже просто – винайшли її в Швеції, там її звуть інакше – en ribbstol, тобто рамка з перекладинами. Найперший інститут, завданням якого стала підготовка викладачів фізичної культури був заснований в Стокгольмі Пером Хенріком Лінг,. Талановиті люди проявляють свої дарування різнобічно, ось і Лінг, будучи драматургом і поетом, а також шаленим патріотом, звернувся до королю Карлу ХIV Йохану з проханням про заснування такого вищого навчального закладу. Він був переконаний, що здорова молодь зможе знову зробити Швецію великою державою. У 1813 голу Лінг отримав позитивне рішення і заснував власну школу гімнастики, частиною якої стали вправи на en ribbstol.

Шведські стінки виготовляють з дерева або заліза. Вибір матеріалу залежить від загального інтер’єру, вимог до міцності і вашого бажання. Дерев’яні – для прихильників стилю еко, вони добре поєднуються зі світлими меблями квітів «бук» чи «береза». Недоліком їх є менший термін експлуатації в порівнянні з більш довговічною металевої, яка чудово поєднується з техно-стилем.

Незалежно від того, з якого матеріалу зроблена вибрана вами шведська стінка, вона підлягає додатковій комплектації такими незамінними гімнастичними снарядами, як кільця, кошик для баскетболу, турнік, канат, бруси або дитячі гойдалки. Коротше кажучи, на базі одного тренажера можна зібрати цілий гімнастичний мінізал, в якому буде все необхідне для тренування або розвитку будь-якої групи м’язів, підтримки себе в прекрасній фізичній формі і скидання зайвої ваги.

При установці шведської стінки дуже важливо правильно її закріпити. Правильно – значить так, щоб на ній було зручно займатися, не завдаючи при цьому незручностей оточуючим, ну і, звичайно ж, міцно. Якщо дозволяє товщина і матеріал стіни, її непогано просвердлити наскрізь і закріпити потужними болтами з шайбами. Якщо стіна дуже товста, що ж, тоді в хід підуть великі монтажні шурупи з дюбелями. Пам’ятайте, що шведська стінка в процесі занять буде піддаватися значним навантаженням, а вони, в свою чергу передадуться простий, вже не шведської стіні вашого будинку.

Голос Сокальщини на GoogleNews