Тема “Євро-2012” стала однією з основних в українському інформаційному просторі. Торкається вона також і нашого району. Адже під час чемпіонату з футболу в рамках обласної регіональної Програми з підготовки та проведення "Євро-2012" високопосадовці обіцяли відкрити на Сокальщині митний перехід "Угринів-Долгобичів". Його відкриття сприятиме, в першу чергу, економічному розвитку наших теренів. Спільний українсько-польський кордон це вагома перевага Сокальського району, яку ми зараз, на жаль, не використовуємо повністю. Час не терпить. Чим ближче до "Євро2012", тим менше в нас шансів отримати фінансування на відкриття переходу, а після проведеного чемпіонату з футболу такі проекти навряд чи взагалі фінансуватимуть. Тому нині місцева влада повинна сконцентрувати всі зусилля на вирішення цієї проблеми.
Чи можна щось виправити в цій ситуації? З таким запитанням ми звернулися до депутата обласної ради від "Фронту змін" Ганни КОСТЮК. Ось що вона повідомила:
-Аби відкрити митний перехід "УгринівДолгобичів", потрібно об"єднати усі зусилля.
На сесії Львівської обласної ради я звернулася з запитом до голови обласної ради Олега Панькевича, голови облдержадміністрації Михайла Костюка та начальника служби автомобільних доріг у Львівській області Петра Шпитака щодо незадовільного стану дороги "УгринівДолгобичів" та невиконання програми з підготовки та проведення "Євро2012". У ньому, зокрема, зазначено, що цього року Львівщина прийматиме гостей і учасників чемпіонату Європи з футболу. У зв’язку з цим, в рамках обласної регіональної Програми з підготовки та проведення "Євро-2012" в межах території Сокальського району передбачено будівництво під’їзної дороги до нового міжнародного автомобільного пункту пропуску через державний кордон "УгринівДолгобичів". А також реконструкцію та ремонт дороги Львів-Червоноград-Долгобичів, модернізацію і створення сучасної інфраструктури.
Розвиток відповідної інфраструктури та будівництва дороги є вагомим та важливим кроком для залучення інвестицій, створення нових робочих місць, розширення транскордонної співпраці. Уже підготовлена документація, оголошений аукціон для продажу земельних ділянок, необхідних для здійснення проектів будівництва придорожнього сервісу та інфраструктури. Польська сторона більш, ніж на дев"яносто відсотків збудувала інфраструктурні об’єкти, які повинні забезпечити діяльність МАПП "ДолгобичівУгринів". Однак нині стан під’їзної дороги до пункту пропуску незадовільний. А це дає право стверджувати, що програма з підготовки та проведення "Євро2012" виконується не належним чином, а програма соціальноекономічного розвитку Львівської області на 2011 рік у частині підготовки до "Євро2012" виконана незадовільно.
Чи є надія, що виділять гроші на будівництво дороги до митного переходу?
Я звернулася з вимогою забезпечити фінансування реконструкції та капітального будівництва восьми кілометрів під’їзної дороги до міжнародного автомобільного пункту пропуску "УгринівДолгобичів" до відкриття "Євро2012". Оскільки програма з підготовки та проведення "Євро2012" не виконується, вимагаю аргументовано відповісти про причини такого стану справ і довести до відома план виконання взятих зобов’язань для гідного проведення "Євро2012". У разі відсутності активних дій та відповідної реакції, звернуся до прем’єрміністра України з проханням з’ясувати причини саботажу проведення "Євро2012" та руйнування інвестиційної привабливості та економічного потенціалу Сокальщини.
– Пані Ганно, розкажіть, будь ласка, про програми, які цьогоріч фінансуватимуть з обласного бюджету?
– У бюджеті Львівської області на 2012 рік враховано низку пропозицій депутатів. Зокрема, з їх ініціативи, на програму розробки містобудівної документації передбачено 1 млн. грн., на розмежування земель державної та комунальної власності 1 млн. грн., на програму профілактики захворювань на ранніх стадіях 2,5 млн. грн. На заходи з енергозбереження у бюджетній сфері виділили 12,5 млн. грн. Нагадаю, що в минулі роки програма енергозбереження у бюджетній сфері не виконувалася, оскільки на це не було коштів. У бюджеті передбачили також два мільйони гривень на проведення конкурсу мікропроектів місцевого розвитку, зокрема, один мільйон гривень на програму підтримки Народних домів "Просвіта" (на умовах співфінансування).
2012 рік оголошено роком УПА. Враховуючи це, місцевим бюджетам (на умовах співфінансування) виділили кошти на встановлення пам’ятних знаків на місцях загибелі воїнів УПА та інших борців за Незалежність України це 0,7 млн. грн. За пропозицією депутатів, додатково до передбаченого одного мільйона виділено ще 500 тис. грн. на одноразову адресну допомогу реабілітованим за статтею 3 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".
Заплановано додаткові кошти на Програму розвитку інформаційного простору Львівської області, зокрема, 7 млн. грн. для підтримки, а фактично, для створення нового громадського телебачення на базі комунального підприємства "Львів ТБ". Крім того, 600 тис. грн. скерували на підтримку комунальних засобів масової інформації в містах і районах області й передбачили 0,5 млн. грн. на протипожежні заходи для пам’яток дерев’яної сакральної архітектури. А з ініціативи депутатів впроваджується у цьому році програма "Питна вода", на реалізацію якої скерували 500 тис. грн.
Народні обранці ухвалили, що після затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2011 рік, при розподілі вільного залишку коштів, передбачити, як першочергові видатки на програми "Шкільний автобус", "Спортивний майданчик", "Дитячий майданчик", а також утилізацію твердих побутових відходів і на підтримку сільського господарства.
У бюджеті Львівщини на 2012 рік на освіту передбачили 766 млн. 691 тис. 600 грн., на соціальний захист і соціальне забезпечення 109 млн. 505 тис. грн., на охорону здоров’я 790 млн. 678 тис. 500 грн., на житловокомунальне господарство 500 тис. грн., культуру і мистецтво 87 млн. 909 тис. 100 грн., будівництво 7 млн. 512 тис. грн., сільське і лісове господарство, рибне господарство і мисливство 5 млн. грн., транспорт, дорожнє господарство, зв’язок, інфраструктуру 37 млн. 991 тис. 900 грн., охорону навколишнього середовища 3 млн. 850 тис. грн., у фонді охорони і раціонального використання природних ресурсів 18 млн. грн.
Обсяги міжбюджетних трансфертів затвердили у сумі 2 млрд. 393 млн. 866,7 тис. грн. Обсяг резервного фонду обласного бюджету на 2012 рік 3 млн. 050,2 тис. грн.
Інтерв"ю взяла Любов ПУЗИЧ.