Наші інтервю

Кожен з нас добре знайомий зі Сокальською поліклінікою

Кожен з нас добре знайомий зі Сокальською поліклінікою: сюди ще приходили з батьками, щоб зробити щеплення, полікувати чи вирвати зуба, а потім якась недуга привела на прийом до лікаря або доводилось робити ультразвукову діагностику внутрішніх органів, кардіограму, флюрографію чи просто за медичною довідкою… Тут усіх радо зустрічають працівники реєстратури, яка працює з 8.00 до 20.00 години. 

Сокальська поліклініка обслуговує не тільки жителів райцентру, але й навколишніх сіл – Забужжя, Завишень, Добрячин, Поториця, Комарів, Волиця, Зубків, Переспа, Горбків, де проживає понад 36 000 осіб. Тож не дивно що нема дня, щоб тут не було велелюдно. Трапляються дні, коли звертається 600 осіб і більше. І дорослі, і діти приходять з болем та надією, бо знають, що тут їм нададуть кваліфіковану медичну допомогу.

– Поліклініка працює у чіткому режимі вимог сьогодення, – каже її завідувач Надія Сикиндюк. – Щодень відбувається прийом хворих, і лікарі, намагаються зробити все необхідне, що вимагає стан здоров’я пацієнтів. 

Пані Надія вважає, що обрала фах, який потрібний людям, який несе їм надію та радість, повертає здоров’я. Для неї поліклініка – це її життя. Тут вона зранку до вечора, бо щодень приносить нові турботи та проблеми, які потрібно вирішувати. Допомагають їй твердий характер, енергійність та природній такт. А це для керівника значить чимало, бо колектив – 190 працівників, тож до кожного потрібний свій підхід. Вона, як лікарпедіатр, вміє підібрати «ключик» до наймолодших пацієнтів і добре слово та щиру усмішку до старших. 

У поліклініці працює 70 лікарів, з них 35 фахівців мають вищу категорію, 22 – першу.

Влились в колектив і сумлінно працюють молоді спеціалісти, які вже завоювали заслужену повагу і авторитети. Це лікарі Ірина Ділай, Оксана Горальчук, Дмитро Романів, Ігор Гулавський, Юлія Прокоп, Оксана Занько. 

Їм передають досвід ветерани, які зарекомендували себе добрим фахівцями – кардіолог Олена Ябковська, дільничний терапевт Анна Тарнавська, гінеколог Орест Ябковський, ендокринолог Любов Приступа. «Зі словами щирої вдячності хочу звернутися й до наших дорогих ветеранів медичної служби, які свої знання, досвід, теплоту сердець віддали оздоровленню людей та молодому поколінню, а нині уже на заслуженому відпочинку. Це лікарокуліст Лариса Товкало, лікар-хірург Данило Дуда. Не можу не згадати й тих лікарів, які відійшли у вічність: Нелю Федорівну та Володимира Михайловича Тейкалів, Орисю Іванівну Мельник, Дмитра Івановича Вертелецького, Володимира Дмитровича Крижика, Мирослава Семеновича Когута, а також медичну сестру Олену Іванівну Дмитрук, які присвятили своє життя медицині. Поповнилися й ряди медичних сестер, які є першими помічниками лікарів», – сказала пані Надія. 

Як і у кожної медичної установи, тут є свої проблеми, які намагаються вирішувати і йти в ногу з часом. Зокрема, насамперед, думають про створення належних умов для пацієнтів та медперсоналу. У цьому році вдалося нарешті завершити Кіотський проект, завдяки якому замінили старі вікна на металопластикові та зробили ремонт у приміщенні. Для цього довелося залучити ще чимало додаткових доброчинних коштів. 

І справді нині у поліклініці чисто та затишно, у коридорах – стільці для пацієнтів, у кабінетах створені належні умови праці для медперсоналу. Це, мабуть, найкраще видно у стоматологічному відділенні, де є сучасне імпортне обладнання. 

– Ми стараємося йти в ногу з часом, – каже завідувач відділення Леся Партин. – Адже весь світ йде вперед. У нас закуплені стоматологічні установки. Такі ж є у п’яти амбулаторіях, маємо фотополімерні лампи, сканери, нові інструменти, діотерморегулятори та сучасні медичні препарати. Користуємося декількома новітніми анестетиками, що дозволяє безболісно лікувати зуби в дітей та дорослих.
 
Та яким би не було обладнання. Важливо, щоб на ньому працювали добрі спеціалісти. Нині стоматологи Сокальської поліклініки стараються, бо мають велику конкуренцію. Пацієнти стверджують, що надають перевагу лікарю зi стоматологічного відділення, бо ці послуги у приватних стоматологів значно подорожчали. А добрі спеціалісти є скрізь. Валерій Кошлай зі Сокаля, який лікував зуба, вдячний молодому стоматологу Ірині Ділай, яка нещодавно прийшла на роботу. Каже, що вона привітна, має легку руку, що й практично не відчував болю під час лікування зубів. 

Не було де й яблуку впасти й у жіночій консультації. Хоч її завідувач Оксана Сидор не мала часу, всетаки приділила мені декілька хвилин, розповіла, що колектив працює над впровадженням нової методики, зокрема, мають кольпоскоп, який дозволить діагностувати патологію шийки матки. Сподівається, що коли пацієнтка бачитиме все на екрані, це стане найкращим аргументом. який переконає хвору, що це захворювання є небезпечним, бо слова, на жаль, не всі розуміють. Апарат та телевізор у них уже є, бракує комп’ютера. Його пообіцяв виділити онкодиспансер.

В жіночій консультації Сокальської поліклініки проводять лапароскопічні операції. Це важливо для акушерсько-гінекологічної служби і стане вагомим поступом вперед. Пані Оксана також зазначила, що діток зараз народжується більше. І це радує. Як і те, що вагітні обирають пологове відділення Сокальської ЦРЛ. Це говорить про належну співпрацю жіночої консультації й пологового відділу та довіру пацієнток до фаховості лікарів. Завідувач жіночої консультації наголосила, що жінкам потрібно дбати про своє здоров’я, хоч би раз на рік проходити огляди у гінеколога, бо патологія шийки матки – це «тиха» хвороба. Своєчасне її виявлення дасть можливість зберегти жінці репродуктивну функцію. 

У дитячій консультації було галасливо: тут декільком малюкам робили щеплення, ті боялися та плакали.

Завідувач дитячої консультації Леся Козицька, яка працює на цій посаді з 1996 року, розповіла, що до них на прийом приходить до 100 дітей в день. Якщо ж є планові медогляди, то кількість відвідувачів подвоюється. Раніше педіатри частіше відвідували дітей на дому. Тепер батьки щомісяця приходять з немовлям в дитячу консультацію. Тут працює сім дільничних педіатрів й дитячі спеціалісти – невропатолог, ортопед, два хірурги, ЛОР. Нема на даний час дитячих психіатра і ендокринолога. 

– Ми лікуємо маленьких діток, – каже пані Леся. – Робимо все для того, щоб не було помилок у нашій роботі. Педіатр має бути терпеливим та мати підхід до маленького пацієнта. Цього можна повчитися у наших досвідчених лікарів – Оксани Заремби, яка відповідає за роботу з дітьми-чорнобильцями, Ольги Музичук, Зої Костенко, яка лікує дітей понад 40 років. Прийшло до нас й молоде поповнення – це дитячий ортопед Юрій Горальчук і дитячий хірург Ігор Гулавський. Люди вже їх знають, вони мають своїх пацієнтів. Нещодавно до нас прийшли ще два молодих спеціалістипедіатри – Юлія Ярмолюк і Уляна Смілка. У сусідньому кабінеті саме п. Уляна оглядала маленьку пацієнтку. Молодий спеціаліст розповіла, що щаслива бачити здорове дитя, яке весело щебече, а материнське обличчя світиться від щастя. 

Завідувач дитячої консультації констатувала, що нині побільшало захворювань алергічних дерматитів, трахеобронхітів, обструктивних бронхітів. Фірма «Фармакс» подарувала їм небулайзер, і тепер діти можуть прийти на інгаляцію в дитячу консультацію. 

Завідувач поліклініки Надія Сикиндюк вдячна меценатам, які допомагають медичним закладам. Бо зараз нелегкий час, щось придбати з обладнання дуже важко. Тепер безкоштовно медикаменти надають лише громадянам пільгових категорій. Це – хворі на цукровий діабет, психоневрологічні, діти (віком до трьох років), дітиінваліди, інваліди вітчизняної війни, інваліди ІІІ групи. У зв’язку з подорожчанням медикаментів, недостатнім фінансуванням дуже складно надавати безкоштовне лікування пільгової категорії. В 2011 р. на місяць виділяли 120 тис. грн., а в 2015-му – 200 тис. грн. на рік. 

Надія Сикиндюк мріє, щоб у Сокальській поліклініці були сучасні діагностична база та обладнання – МРТ, КТ, рентген, мамографія, УЗД, ендоскопія, щоб можна було зробити малу операційну, проводити лапароскопічні операції в поліклінічних умовах. Така практика уже існує за кордоном. У Сокальській поліклініці в цьому році відкрили денний стаціонар на 30 ліжок. 

На часі реформа системи охорони здоров’я в Україні, яка ставить нові вимоги до кожного працівника. Тепер кількість пацієнтів стане показником його професійності.

Лікаркардіолог Олена Ябковська, яка працює у поліклініці з 1986 року, підкреслила, що вже не раз намагалися реформувати систему охорони здоров’я України. Головне, щоб це відчули прості люди, які мають отримувати якісні медичні послуги, а фахівців у всі часи цінували.

Вона пригадала, що коли прийшла на роботу, то й не думала, що з’являться такі методи обстеження у медицині. А нині вони широко використовуються навіть у медичних закладах маленьких містечок. Пані Олена констатує, що за останні роки у поліклініці стало набагато комфортніше та затишніше. Хворі мають де сісти, щоб дочекатися своєї черги. «Щодо захворюваності, то перше місце посідає гіпертонічна хвороба. Це є хвороба віку. І не тільки у нас в Україні, але й у світі. Смертність велика, захворюваність велика. А все через те, що хворі своєчасно не звертаються до лікарів. А коли й звернулися, то декілька днів по приймали ліки, стало їм легше, перестають їх вживати. Хоча медикаменти їм потрібно приймати постійно. Тож маємо те, що маємо», – з сумом каже О. Ябковська.

Володимир Фігель, який був на прийомі в кардіолога, сказав, що він лікується у пані Олени уже 5 років, бо вона – фахівець своєї справи, добра та чуйна. Він їй довіряє. І додав, що красивими людей робить доброта і привітність. Саме такими є більшість лікарів Сокальської поліклініки. Ось чому й тягнуться до них пацієнти, яким вони щоденно доводять, що без здоров’я нема щастя. Побільше таких людей у білих халатах, тоді б процвітала наша медицина. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews