
Інтерактивні заняття для дітей: як розпізнати та протидіяти булінгу
Ювенальні інспектори проводять інтерактивні заняття в навчальних закладах регіону, пояснюючи дітям, що таке булінг, як його розпізнати та протидіяти. Правоохоронці наголошують на толерантному ставленні дітей один до одного.
Що таке булінг?
Булінг – це форма поведінки людини чи групи осіб, що проявляється постійним та навмисним агресивним відношенням до іншої людини. Цькування може поєднуватися з психологічним насильством, руйнуючи ментальне здоров’я жертви.
Ювенальні інспектори навчають дітей відрізняти прояви булінгу від звичайних конфліктів та непорозумінь. Основною його рисою є системність та довготривалість, адже це – спланований інцидент. Крім того, у цього явища обов’язково є треті особи – спостерігачі.
Види булінгу
- вербальний – образливі вислови та коментарі, кепкування, наклепи, погрози;
- фізичний – удари, штовхання, кидання предметами;
- психологічний – знецінювання, заниження самооцінки, відсутність поваги, залякування;
- соціальний – виключення з групи, розповсюдження чуток, ізоляція та ігнорування жертви;
- кібербулінг – образливі коментарі, листи чи погрози онлайн.
Наслідки булінгу можуть тривати роками і призводити до надмірної тривожності та стресу, впливу на фізичне та психічне здоров’я людини. Тому поліцейські радять дітям не брати участь у цькуваннях, не бути байдужими і розповідати про такі ганебні випадки дорослим: батькам, працівникам школи чи ювенальному поліцейському.
Також про факти булінгу можна повідомляти:
- на Національну «дитячу лінію» – 0 800 500 225 або 116 111;
- на 102
Разом дбаємо про безпечне дитяче середовище!