19 січня, о 14:00 у Музей історії релігії (Палац Потоцьких) відбудеться відкриття виставки «Наддніпрянські візерунки» з фондів Музею історії міста Кам’янське.
Між музеями існує давня співпраця. Працівники Червоноградської філії неодноразово брали участь у фестивалях «Мамайfest», що проходять на базі Музею історії м. Кам’янське. У 2016 році відбувся «обмін колекціями» вишиванок: у Кам’янському експонувалася виставка «Дивосвіт галицької вишивки» (з фондів Червоноградської філії ЛМІР), а у Червонограді – «Душа мого народу – рушники» (з колекції Музею історії м. Кам’янське). У 2018 році в нашому музеї презентувалася виставка художника Михайла Мігріна «У плині часу» із музею у Кам’янському.
Виставка «Наддніпрянські візерунки» із Кам’янського пропонує здійснити цікаву подорож у вишиту історію жителів Наддніпрянщини ХІХ – ХХ століть, адже підібрані експонати це не просто гарна композиція, а вишита розповідь. Тут представлено близько 100 експонатів: сорочки, скатертини та рушники. Географічно вона охоплює Дніпропетровську, Харківську, Полтавську області. Однак більшість рушників походять з Дніпропетровщини (Катеринославщини).
На виставці широко представлені різноманітні техніки полотен, самих вишивок, їх кольорове виконання, орнаменти, оздоблення, різноманітне призначення рушників. Кожен символ на орнаменті, кольористика і форма рушника чи сорочки має своє символічне значення.
На виставці також представлено символ музичної національної культури – кобза з текстом гімну «Ще не вмерла Україна», виготовлена у 1918 році викладачем чоловічої гімназії паном Злобінцем (м. Полтава).
Виставка діятиме до кінця лютого.