Про великі підприємства

Що буде на місці заводу хімічного волокна в Сокалі?

В нинішній час кожне європейське місто має план, в якому відведене відповідне місце для промислової та інших зон. Дійшла черга і до Сокаля: 15 вересня в сесійній залі міської ради проходило громадське обговорення проекту плану зонування території колишнього заводу хімічного волокна або промислової зони м. Сокаль. Щоправда, незважаючи на повідомлення про це, на слухання прийшли лише горстка депутатів та декілька підприємців. Сокальців, мабуть, не зацікавила ця тема.

А даремно. Адже до проекту, як зазначив міський голова Богдан Зарічний, можна було висловлювати пропозиції. Він також зазначив, що розробником цього планування є Львівський ДІПМ «Містопроект» на чолі з головним архітектором проекту Інною Скляровою. Проектанти провели велику роботу. Поперше, на основі цього плану власники будівель повинні в найкоротші терміни зробити проекти відведення земельних ділянок. Щоб не вийшло як з найбільшим власником – ТзОВ «ВЕМО», яке цього не зробило, але землею користувалися, обгородили територію, провели велику роботу з демонтажу деяких будівель, а тепер судяться з міською радою і податковою інспекцією, щоб їм повернули кошти за оренду цієї території. До того ж, якщо буде укладена угода на оренду, то кошти надходитимуть у фонд міської ради.

По-друге, для Сокаля буде вигідно, що є конкретні ділянки, які можна запропонувати інвесторам для ведення бізнесу.

Головний архітектор району Мирослава Баралус зазначила, що розроблення детальних планів територій проводиться постійно, як для територій для будівництва житлових будинків, так і для громадських та промислових об’єктів. На територію колишнього заводу хімічного волокна площею 82,4 га доцільніше було розробляти проект зонування. Такий вид документації не деталізує забудову кожної ділянки, а визначає її параметри, забезпечує належне функціонування цілої території, а також дає можливість широкого вибору видів діяльності на тій чи іншій земельній ділянці як для власників будівель, так і для потенційних інвесторів. Адже цією містобудівною документацією передбачено також вільні земельні ділянки, які місто може виставляти на продаж. При розробленні проекту зонування враховано планувальні рішення генерального плану Сокаля – можливість розширення житлової забудови в його північний бік.

Санітарні зони запроектованих об’єктів не будуть мати негативного впливу і на забудову с. Ільковичі. Такий зонінг міста, наприклад, вже зробили в Червонограді, тепер роблять в Дрогобичі.

Пані Інна підкреслила, що проект зонування виконаний відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» і з врахуванням планування розвитку м. Сокаль.

Враховано побажання власників будівель щодо їх подальшого використання, можливість розширення їх виробничої діяльності, співіснування об’єктів на суміжних територіях. Визначено також мережу проїздів у промисловій зоні та можливість інженерного забезпечення. Вздовж вулиці Яворницького запропоновано розташувати громадські та адміністративні об’єкти.

Розташування виробничих об’єктів передбачено з врахуванням їх санітарних зон від найменшої по контуру території до найбільшої в її центральній частині. Причому, як зазначив Богдан Зарічний, під час продажу земельних ділянок основним критерієм буде максимальна кількість новостворених робочих місць. Саме тому депутати вирішили недоцільним виділити земельну ділянку під сонячні батареї, які мали обслуговувати лише десять працівників. Для того, щоб це місце було більш привабливим для інвесторів, також необхідно відновити залізничну гілку.

Після обговорення депутати рекомендували затвердити проект плану промислової зони Сокаля.

Того ж дня відбулося громадське обговорення генерального плану с. Межиріччя. Містобудівну документацію розробляв Львівський інститут проектування міст «Містопроект» на замовлення Межирічанської сільської ради. Село є складним з огляду на його місце розташування: воно оточене промисловими підприємствами, шахтами, териконами… При проектуванні перспектив розвитку села проектанти врахували негативний вплив згаданих підприємств, а також території затоплення. За побажанням громади розширено межі села, після чого його площа складатиме 574 га.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews