Поезія

У Львівському видавництві “Плай” у цьому році вийшла книга “М`яке золото” Сокальщини”

У кожного народу свої трударі, які мозолистими руками вирощують хліб, доглядають худобу та іншу живність, працюють у поті чола. А ми ж  гречкосії, хлібороби, господарі. Земля і те, що з неї виростає і живиться нею, то наше багатство. І, Богу дякувати, що Сокальська земля виплекала в своєму лоні таких господарів, які зуміли колись процвітаюче господарство, яке згодом скотилося мало не на дно, підняти з колін. І не лише. А й створити сучасне, багатопрофільне виробництво на Сокальському звірогосподарстві, яке повернуло собі минулу славу і примножило її, завдяки мудрому керівництву та працьовитим трудівникам. Цим трударям і присвячена книга "М'яке золото" Сокальщини". Ініціатором її видання став директор господарства ТзОВ "Галичхутро" Василь Муха. Власне він зібрав необхідні фінансові, виробничі матеріали з минулого і сучасного господарства, рекомендував до кого з працівників тодішніх і нинішніх звернутися. А працівники-пенсіонери і ті, які нині працюють у ТзОВ "Галичхутро" радо спілкувалися з журналістами, ділилися спогадами, розповідали про сучасне виробництво. А скільки світлин принесли зі своїх сімейних альбомів, у яких біографія їх життя, і життя господарства. Екскурс з минулого у сучасне розпочинається з 1953 року і складається воно з розповідей працівників-пенсіонерів і нинішніх трудівників. Головний зоотехнік звірогосподрства з 1953 року Зоя Брусова розповіла про перші його кроки становлення. Подали коротку інформацію про директорів звірогосподарства: Петра Чунарова, Ярослава Маковського, Павла Калашнікова, Пилипа М'ягкого, Михайла Лелеку, Миколу Єловського, Ярослава Ірзу, Григорія Пірка, Василя Муху. Далі  дописи про звірогосподарство, які публікувались у засобах масової інформації: місцевій пресі та галузевих журналах.

Також у книжці йдеться про те, що ТзОВ "Галичхутро" нині займається ще й рослинництвом та тваринництвом.

Про сьогодення ТзОВ "Галичхутро" у матеріалах "На звірофермі вирощують "хутрове золото", "Норок, як і курчат рахують восени" розповідає журналіст Любов Пузич.

А далі спогади колишніх працівників звірогосподарства, спогади щирі і в той же час щемливі, бо тут минула їх молодість, тут вони досягали злетів і падінь. І хоча вже давно не працюють, але про справи ТзОВ "Галичхутро" вболівають. Мереживо спогадів приводить нас до днів сьогоднішніх, де його працівники дорожать своїм місцем праці і намагаються трудитися добросовісно і чесно. Завдяки професійному керівництву директора Василя Мухи, який має багато задумів і у правильне русло скеровує виробництво господарства, ТзОВ "Галичхутро" вийшло з застою і досягло заслуженого визнання. І це визнання полягає не лише у тому, що продукцію господарства цінують і в Україні, і за кордом, а що люди з міст та сіл Сокальщини доїжджають на роботу у село Велике на "Галичхутро". Навіть у часи тотального безробіття знаходяться мудрі керівники, які не дають занепасти виробництву, а, навпаки, відроджують його.

Мабуть, пересічному читачу буде цікаво ознайомитися з непростою "біографією" ТзОВ "Галичхутро", де були злети, падіння і визнання, де українські трудівники працювали, не покладаючи рук, а керівники робили все можливе, щоб це звірогосподарство знову стало хутровою столицею України. Це патріотизм не на словах, а на ділі. Саме ці люди своєю самовідданою працею, кожен на своєму місці, щоденно і непомітно, зміцнювали економічний фундамент Української держави.

Оксана ПРОЦЬ.

Адмінапарат. Нижній ряд (зліва направо): юрисконсульт Х. В. Новосад, діловод-кадровик О. Р. Сенюта, зоотехнік-селекціонер Г. Я. Олесько, директор В. П. Муха, головний зоотехнік Н. П. Ковалик, бригадири звіроферми О. П. Сагала, Г. С. Потоцька. II ряд (справа наліво): бригадир холодильника Г. М. Чоп, ветлікарі М. П. Касєчна, В. І. Ступак, заступник головного бухгалтера Н. С. Ленінська, головний інженер З. І. Тарадаха, головний бухгалтер О. П. Обривкова, бухгалтер-економіст М. І. Муха, завідуючий складу Г. І. Вербинець, головний ветлікар В. А. Шлапак, бухгалтер-касир Г. А. Ничай, ветлікар Б. М. Сорока, енергетик І. О. Тениченко. Верхній ряд (зліва направо): інженер ОП В. В. Новосад, ветлікар В. М. Запісоцький, заступник директора П. М. Логин, бригадир електромеханічної служби Б. Б. Калиш, головний агроном А. В. Остапик, ветлікар Б. Д. Ключковський, бригадир машинного відділення холодильників В. Я. Кушнерик, начальник сторожової охорони З. М. Шайнога, завідуючий виробничим комплексом В. В. Калиш, бригадир господарської бригади Ф. М. Дячок.    

Голос Сокальщини на GoogleNews