Поради

Чи можна з газоблоку побудувати лазню?

Газоблок – пористий матеріал на основі портландцементу, води, алюмінієвого газообразователя, вапна і кварцового піску. При виготовленні цього матеріалу кальцій гідроксид зі складу вапна вступає в хімічну реакцію з алюмінієм. Утворюється водень, його бульбашки розповсюджуються по всій товщі матеріалу. Як тільки газобетон висушили, бульбашки перетворюються в закриті пори діаметром від 1 до 3 мм. Вони займають від 85% до 95% обсягу блоку (в залежності від того, скільки алюмінієвої пасти було додано).

Саме пориста структура газоблоку дає йому цілий ряд переваг:

  • Невелику питому вагу.
  • Низька теплопровідність (0,08 – 0,12 Вт / м * С).
  • Високий кожеффіціент шумопоглинання.
  • Простий монтаж і зручне транспортування.

Однак ця ж пориста структура робить газоблок досить крихким (хоча і міцним) матеріалом. Він вразливий перед високою вологістю. Щоб стіни з газоблоку не вбирає надмірну вологу, їх рекомендується обштукатурити.

Незважаючи на це, газобетон підходить для будівництва лазні. Його просто потрібно обробити спеціальними водовідштовхувальними просоченнями.

Переваги лазні з газобетону

Негорючість і пожежна безпека. Насправді, стіни з газобетону витримують прямий контакт з полум’ям протягом 180 хвилин. Баня – приміщення з підвищеною пожежонебезпекою. Так що газоблок підійде як не можна до речі.

Газобетон майже не пропускає тепло. Найвищий коефіцієнт теплопровідності у блоків D500 – 0,12 Вт / м * С. Але навіть це – найнижчий показник в порівнянні з цеглою, керамоблок або деревиною. Лазню з газообетона можна швидко прогріти, потім вона буде довго остигати, зберігаючи тепло. За рахунок цього Ви заощадите чимало коштів на газі або дровах.

Екологічність матеріалу (в складі – природні компоненти, які не шкодять здоров’ю відвідувачів).

Стіни лазні можна побудувати дуже швидко, тому що кожен блок займає велику площу в кладці. Пазогребенева система дозволяє щільно з’єднувати блоки в районі бічних граней.

Газобетон легко піддається обробці штроборезом. Тому Ви без праці зробите отвори в стінах і проведете лінії коммуніацій.

Захист газоблоку від вологи

Для захисту газобетону від високої вологості в парильні використовується фольгована плівка або полімерна мембрана. Вони кріпляться до стелі та стін. Потім за допомогою спеціальних кріплень для газобетону монтують дерев’яні рейки обрешітки. Вона потрібна для вентиляційного зазору між деревом і газобетоном.

Внутрішні стіни лазні краще обробити вагонкою, заздалегідь просоченої водовідштовхувальним засобом.

Голос Сокальщини на GoogleNews