Поради

Для чого проводиться топографічна зйомка

Будівництво будь-якого об’єкта, незалежно від розмірів і призначення – це цілий комплекс робіт, головною метою яких є зведення якісного, довговічного та надійного будови. У процесі беруть участь різноманітні фахівці. Важливо, щоб вони були справжніми професіоналами своєї справи, зі спеціальною освітою та кваліфікацією, а також досвідом роботи. При будівництві будь-якого об’єкта можна обійтися без геодезиста.

Перед проведенням будівельних робіт будь-якого масштабу обов’язковим для виконання етапом є топозйомка. Без неї ніякі дії не можуть проводитися, і офіційний дозвіл на них не буде отримано. Проектувальникам перед початком зведення будь-якої будівлі потрібно побачити і оцінити існуючі перепади рельєфу, інженерні комунікації та інші нюанси, які мають значення при будівництві.

Якими способами проводиться топографічна зйомка

Вона проводиться декількома способами. Перший тип – наземна зйомка, виконувана за допомогою зміни відстаней, кутів і перевищень. Для цього використовується спеціалізоване обладнання – наприклад, тахометри, нівеліри, мірні стрічки. Можуть знімати також з висоти за допомогою аерофотоапарата, встановленого на літаючому приладі (це може бути і дрон). Іноді знімають і з космосу – для цього задіють супутники.

Будь-який тип зйомки має чіткі, конкретно зазначені завдання. В процесі обов’язково враховується масштаб, зокрема, висота перетину рельєфу і сам рельєф, а також система координат. Це головні показники, які потім будуть використовувати при складанні топографічного плану місцевості, обраної для будівництва.

Якщо при проведенні зйомок масштаб визначається, як 1: 5000, то цей показник зазвичай вживають при будівництві міських районів, середніх і великих нових населених пунктів. Його ж можна застосовувати і тоді, коли проводиться закладка інженерних комунікацій, планування підприємств гірничодобувної промисловості, розвідці корисних копалин.

При плануванні і складанні планів технологічних об’єктів використовується масштаб 1: 1000. Він же потрібен і тоді, коли освоюються незабудовані раніше території або зводяться одноповерхові будівлі. А при будівництві багатоповерхівок використовують масштаб 1: 500.

Голос Сокальщини на GoogleNews