Поради

Насос гідравлічний ручний: як влаштований і для чого використовується

Виробничі та промислові апарати, будівельний інструмент, сільськогосподарська та комунальна техніка оснащена робочими вузлами, які надає руху кінетична енергія рідин. Вони називаються гідравлічними механізмами. Їхнє головне завдання – передача величезних обсягів енергії через систему гнучких шлангів та трубопроводів. Центральне місце в системі займає гідравлічний насос.

Що таке ручний гідравлічний насос і які види існують

Гідронасос ручний – клас машин, здатних перетворити механічні зусилля в гідравлічну енергію рідини. Під час запуску приводного електродвигуна або переміщення поршня в ручній конструкції генерується механічна енергія, яка створює високий тиск рідини. Під його впливом робоча рідина або мастило переміщується трубопроводами та запускає переміщення поршня. У цей час кінетична енергія передається механічним вузлам пристроїв, приводячи їх у рух. Головна особливість гідравлічних насосів – автономність. Для їхньої роботи необхідне тільки фізичне зусилля.

Завдяки простій конструкції та механізму роботи гідравлічні насоси потрібні всюди. Вони необхідні для роботи приводу верстатів, пресів, гідроножиць, вантажопіднімальних платформ, знімачів, а також перекачування горючих і мастильних матеріалів.

Гідравлічний насос високого тиску складається з трьох частин:

  • Елемент, що качає. Конструктивно складається з ручки з важелем. Він підключається до поршня, поміщеного у циліндр. При підйомі важеля підіймається поршень і відкриває випускний клапан, через який циліндр наповнюється рідиною – перший ступінь стиснення. Під час руху важеля вниз рідина через впускні та проміжні клапани потрапляє у гідросистему – другий ступінь стиснення. При кожному циклі підйому/опускання насос нагнітає тиск до 70 МПа.
  • Бак для зберігання робочої рідини.
  • Запобіжний клапан. Цей елемент захищає гідросистему від поломки та перевантажень.

Усі гідронасоси мають подібний принцип роботи та відрізняються тільки конструкцією. Основні типи насосів:

  • ручні;
  • радіально-поршневі;
  • аксіально-поршневі;
  • шестеренні;
  • пластинчасті.

Підбираючи насос гідравлічний ручний, слід звертати увагу на технічні параметри: кількість обертів, робочих ступенів та тиск.

У яких сферах застосовується ручний гідравлічний насос

Моделі даного типу відрізняються надійністю, простотою конструкції, автономною роботою, мають невелику вагу та розмір. Завдяки даним властивостям гідроапарат застосовується в індустріальному виробництві, автосервісі, будівництві. Мускульні насоси входять до робочих вузлів таких механізмів:

  • статичні гідроінструменти;
  • домкрати;
  • преси;
  • вантажопіднімальні крани та платформи.

Гідравлічний насос впливає на працездатність та продуктивність усіх гідравлічних систем. Тому до його вибору слід поставитись відповідально. Рекомендуємо купити гідронасос ручний в Україні у надійного постачальника з послугою сервісного обслуговування та ремонту.

Голос Сокальщини на GoogleNews