Поради

Профілактика геморою: прості способи зниження больових відчуттів

Гемороєм називається захворювання прямої кишки, під час якого збільшуються судинні венозні сплетіння. Якщо хворобу не лікувати, відбувається випадання, запалення та травматизація гемороїдальних вузлів. При виявленні дискомфорту, пов’язаного із захворюванням, потрібно звернутися до лікаря. Крім рекомендацій щодо дієти та способу життя, фахівець може призначити дієвий засіб, наприклад, засоби проти геморою «Реліф». Ігнорування проблеми та самолікування можуть призвести до погіршення стану здоров’я.

Методи профілактики геморою у дорослих

Часто геморой виникає як наслідок постійних запорів у людей, які надмірно захоплюються жирною, смаженою їжею. Для профілактики геморою потрібно дотримуватися режиму харчування, їжа має бути збалансованою, з великою кількістю клітковини та рослинних волокон. Особливу роль варто відвести кисломолочним продуктам у щоденному меню. Зловживання алкогольними напоями та куріння також негативно впливають на роботу всіх систем організму, зокрема, на кровоносну систему.

Застій крові у прямій кишці відбувається і від недостатньої фізичної активності людини. При низькій рухливості розвиваються дистрофічні зміни судин та зміщуються гемороїдальні вузли. Не обов’язково розпочинати займатися якимось видом спорту, достатньо збільшити кількість та тривалість піших прогулянок протягом дня.

Варто звернути увагу і на особисту гігієну. Використання надто твердого туалетного паперу може травмувати анус, а це стає ризиком проникнення інфекції у кров. Тоді кожна дефекація стає дуже болісною, хворі намагаються довше утримуватися від неї, що призводить до ще більшого затвердіння калових мас.

Методи профілактики геморою у вагітних

Поява геморою у вагітних жінок стається доволі часто. Це пов’язано зі збільшенням плоду, який тисне на внутрішні органи та порушує роботу шлунково-кишкового тракту. Щоб полегшити перебіг захворювання, потрібно:

  • Збільшити у раціоні кількість клітковини. Велика її концентрація знаходиться у кашах, злаках, овочах, фруктах.
  • Зменшити навантаження на травну та видільну системи, вживаючи запечені овочі та фрукти замість сирих.
  • Налагодити питний режим.
  • Зменшити вживання кави. Замінити чай відваром шипшини.
  • Більше прогулюватися.

Якщо у вагітної жінки виникає будь-який дискомфорт, необхідно одразу повідомити про це свого лікаря-гінеколога. При потребі він направить до фахівців, які зможуть підібрати якісне лікування геморою.

Голос Сокальщини на GoogleNews