Поради

Що потрібно робити після інсульту

Інсульт – ураження головного мозку, яке стає наслідком порушення кровообігу. Залежно від типу порушення поділяють ішемічний та геморагічний. Інсульт найчастіше наздоганяє людей похилого віку, але трапляється і з молодшим поколінням. Наслідки захворювання різні: від порушення опорно-рухової системи, порушення мови та повної паралізації до смерті. Тому дуже важливо відразу діяти, як тільки було надано першу невідкладну медичну допомогу.

Що робити після інсульту у перші хвилини

Зрозуміти, що у людини інсульт можна за допомогою проведення простого тесту:

  1. Попросити людину сказати будь-яку просту пропозицію. Йому це буде складно зробити, слова будуть нескладні, нечіткі.

  2. Попросити людину підняти руку. Це буде важко.

  3. Попросити посміхнутися. Людина або не зможе це зробити, або посмішка буде скошеною.

Перше і найважливіше, що потрібно зробити – зателефонувати в швидку допомогу. Заборонено проводити будь-які дії з метою допомоги. У цей момент не можна намагатися посадити людину або допомагати їй робити будь-які рухи. Максимум, в чому може полягати допомога – покласти людину в горизонтальне положення і повернути голову у бік виходу блювотних мас.

Важливо. Чим швидше буде надано медичну спеціалізовану допомогу, тим вище ймовірність меншого ураження головного мозку. І, як наслідок, найменших негативних наслідків.

Що робити після інсульту та медичної допомоги

Що раніше почнеться реабілітація хворого, то вище ймовірність його повного відновлення. Звичайно, має значення ступінь поразки. Однак перші 2 тижні найважливіші для хворого з погляду відновлення.

Необхідно докласти зусиль для реабілітації. І тут є 2 варіанти:

  1. Займатися реабілітацією вдома. Це обійдеться дешевше, але необхідно не тільки знання та розуміння послідовності дій. Важливим є терпіння та постійний контроль стану. У моменти реабілітації дуже часто хворий падає духом, не бажаючи йти шляхом відновлення. Догляд та мотивація з боку близьких – невід’ємна частина реабілітації після інсульту. Важливо підтримувати зв’язок з лікарем, звертатися до фахівців залежно від ступеня поразки та ускладнень та постійно займатися з хворим.

  2. Звернутися до спеціалізованого реабілітаційного центру, чия діяльність спрямована на відновлення хворих після інсульту.

Одним з таких центрів, де виявляється реабілітація після інсульту, є https://step-forward.com.ua/. Це сучасний центр, де працюють фахівці-медики, необхідні відновлення хворого. Терапевт, фізіотерапевт, логопед, психолог – кожен лікар працює з людиною, опрацьовуючи проблемні сторони. Основна перевага реабілітаційного центру, порівняно з домашнім відновленням, полягає в індивідуальному підборі програми реабілітації. На основі анамнезу, ступеня та виду наслідків інсульту складається перелік конкретних дій, спрямованих на реабілітацію хворого. Обов’язковою умовою відновлення є підбір правильних вправ та фізичних навантажень.

Важливо своєчасно реагувати на ситуацію, що склалася, і не затягувати за допомогою з відновлення хворого. Надійніше та зручніше – вибрати реабілітаційний центр. При виборі домашньої реабілітації необхідно максимально вкладатися у допомогу відновлення людини і повернення їх у колишнє життя.

Голос Сокальщини на GoogleNews