Майбутні батьки з нетерпінням очікують на появу малюка, проте, разом з тим, налякані безсонними ночами, які доведеться провести перед ліжечком немовляти
Однією з причин неприємних симптомів у дітей, що супроводжуються неспокоєм та плачем, є коліки. Вони викликані нездатністю дитини розчеплювати і засвоювати лактозу (молочний цукор). Якщо вибрати правильну стратегію у боротьбі з коліками, вдасться полегшити стан немовляти. На сайті https://lactazik.com.ua/ можна ознайомитися з показаннями, дозуванням лікарського препарату та відгуками споживачів. Перед призначенням «Лактазік Сперко» варто проконсультуватися з дитячим лікарем.
Поява коліків у немовлят виникає вже у перші тижні їхнього життя та супроводжується до віку 4-6 місяців. До цього часу травна система дитини налагоджує роботу, і малюк може споживати молоко матері та прикорм без неприємних відчуттів. Зазвичай коліки проявляються вранці або ввечері. Щойно радісний малюк починає голосно плакати, стискає кулаки, піднімає ніжки до живота, його обличчя червоніє. Коліки доволі болісне відчуття, тому відволікти дитину якоюсь іграшкою чи новою подією не вдається.
Поява коліків спричинена недостатньою кількістю лактази в шлунку немовляти, тому дитина ще не може повною мірою перетравити материнське молоко. У кишечнику накопичується неперетравлена їжа та запускається процес бродіння. Утворення газу призводить до метеоризму, вздуття живота, і, як наслідку, — спазму та болісних відчуттів.
Як полегшити коліки у немовлят
Полегшити такий стан у немовлят можна спеціальними препаратами. Так, «Лактазік Сперко» швидко та м’яко усуває бульбашки повітря у кишечнику малюка. Він виготовлений з натуральних компонентів, тому педіатри дозволяють приймати абсолютно безпечний засіб з перших днів життя дитини.
Полегшити спазми у немовлят можливо, якщо скоригувати харчування матері. У перші місяці грудного вигодовування варто утриматися від вживання таких продуктів:
- Свіжих овочів та фруктів. Їх краще відварювати або запікати.
- Хлібобулочні вироби. Продукти, що містять дріжджі, можуть викликати процес бродіння у кишечнику.
- Цільного молока. Краще надавати перевагу натуральним йогуртам та кефіру.
- Газованих напоїв, які стають причиною метеоризму у матері та дитини.
Категорично заборонено вживати алкоголь протягом всього періоду вигодовування дитини. Педіатри рекомендують дотримуватися режиму годування «на вимогу», коли дитина дійсно зголодніла, та наголошують на тому, що не можна перегодовувати немовлят.