Поради

Знесення аварійних будівель – особливості проведення робіт

Ламати – не будувати. З огляду на економічний потенціал від знесення старих будівель, це добре знайоме багатьом вираз набуває нових сенсів. Грамотно проведений знесення будівель не тільки звільняє місце для нового будівництва або благоустрою території. У числі результатів – отримання цінних матеріальних ресурсів для повторного використання і зниження негативних факторів, пов’язаних з ризиком експлуатації після закінчення їхнього терміну аварійних будівель та споруд.

Що необхідно враховувати перед початком робіт по демонтажу будівлі

Перше, що у вас перевірять перед видачею дозволу на знесення будівлі – чи не перебуває об’єкт в списку споруд, які представляють архітектурну та історичну цінність. І якщо будова звичайне, за умови грамотно і технічно правильно розробленої і оформленої документації дозвіл видадуть. Тому, якщо вам належить знесення аварійної будівлі, уважно вивчіть і перевірте соответвуют свого проекту Зводу Правил (СП) 325.1325800.2017. Саме цим документом детально регламентовані основні вимоги до виробництва робіт при демонтажі і утилізації, в тому числі у разі знесення нежитлових будівель.

Вибір найбільш прийнятного для вашого об’єкта способу може відрізнятися і залежить від фактичного стану наступних параметрів:

  • матеріали, використані при будівництві. Різні за обсягом і змістом методики використовуються для об’єктів, побудованих з дерева, цегли або залізобетону, металевих контрукцій;
  • розміри і поверховість об’єкта. Вибір методів різниться в залежності від поверховості та площі споруди (з урахуванням обсягу і складності підземних і наземних комунікацій;
  • призначення будівлі. Демонтаж будинків для використання в комерційних, промислових або житлових цілях різниться.

На окрему увагу заслуговує облік ситуаційних чинників. До таких належить близькість об’єкта до житлових будинків (в цьому випадку діють обмеження за рівнем шуму), інші умови.

Етапи роботи по демонтажу будівель

На нульовому етапі роботи по демонтажу будівель проводиться огляд об’єкта. При цьому повинні бути враховані всі особливості споруди та проведена оцінка можливості його реконструкції. Найбільш значущою представляється оцінка ризиків аварійної небезпеки будови при експлуатації і безпосередньо в процесі зносу.

Першим етапом слід вважати видалення і очищення будівлі від будь-яких об’єктів всередині приміщення. Частина з них може бути використана в майбутньому. Частина підлягає утилізації. Тільки після повного очищення будівлі можна переходити до наступного (третього) етапу – безпосередньому видалення конструкцій надземної частини будівлі або знесенню з використаних спеціальної техніки. Особлива увага повинна приділятися техніці безпеки проведення демонтажних робіт.

Після того, як демонтована видима частина будівлі, переходять до робіт в підземній частині. Для видалення підземних поверхів і фундаменту з очищенням котловану зноситься будівлі використовуються потужні екскаватори.

Окремий етап – засипка котловану з подальшим вирівнюванням ґрунту. Після цього можна зводити нові об’єкти, прокладати дороги або займатися благоустроєм території. На цьому роботи по демонтажу будівель можна вважати завершеними.

Голос Сокальщини на GoogleNews