«Укрзалізниця» очікує в червні цього року результати конкурсу проєктів Connecting Europe Facility (CEF), які мають затвердити фінансування проєктів розвитку залізничних пунктів переходу із Європейським Союзом на понад 80 мільйонів євро.
Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад.
Нагадаємо: Євроколія від Мостиськ до Львова може вартувати 1,8 млрд гривень :
«Це є досить дороговартісний інфраструктурний проєкт. Бо наразі загальна протяжність колії від кордону до Львова становить 80 кілометрів, з них 12 км – це суміщена колія (коли паралельно йде і вузька, і широка). Реалізація проєкту за попередніми підрахунками може коштувати 1,8 млрд грн. Очевидно, що в державному чи місцевому бюджетах таких коштів немає. Тому значну частину на проєктні та на будівельні роботи фінансуватиме донор USAID», – прокоментував Рудницький.
Серед цих проєктів також передбачена підготовка стратегії розвитку євроколій (шириною 1435 мм) Львівського залізничного вузла.
У пропозиції йдеться про підготовку до реалізації проєкту з розвитку Львівського залізничного вузла з урахуванням перспектив розширення залізничної мережі колії шириною 1435 мм транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) на території України. Запланована тривалість проєкту — 2024-2027 рр.
Серед інших пропозицій — підготовка ТЕО впровадження колії 1435 мм на дільниці Чоп – Львів, реконструкція споруд залізниці з будівництвом колії 1435 мм та електрифікація дільниці Львів – Чернівці – Вадул-Сірет – Держкордон, Павлово-2 / Матьовце – Ужгород.
Фонд Connecting Europe Facility (CEF) — це фонд Європейського Союзу, який створили у 2014 році для інвестицій в інфраструктуру ЄС у транспортні, енергетичні, цифрові та телекомунікаційні проекти. Мета — посилити зв’язки між країнами-членами Євросоюзу.
У травні 2022 року Європейська Комісія оприлюднила комплекс заходів зі створення «Шляхів солідарності» для допомоги Україні у відновленні ланцюгів постачань та експорті сільськогосподарської продукції.
ЄК наголосила на готовності збільшувати інфраструктурний потенціал нових експортних коридорів та встановлювати нові інфраструктурні зв’язки у рамках відновлення України. У цьому контексті CEF стала ключовою програмою покращення транспортного сполучення між ЄС та Україною, розвитком Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) та налагодження експорту з України в ЄС.