Про економіку

Мешканцям області та всім, хто знайшов тут прихисток, наголошують на важливості роздільного збирання побутових відходів

Питання поводження з побутовими відходами у сучасному світі завжди було великою проблемою. Сьогодні ситуація особливо загострилася, адже воєнні дії на території нашої держави тільки збільшують обсяг сміття та інколи унеможливлюють його утилізацію.

Про це зазначають у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОВА.

Переїзд значної кількості людей із зон бойових дій у громади Львівщини призводить і до збільшення побутових відходів в області. За статистикою щорічно кожний мешканець великого міста у своєму домашньому господарстві викидає приблизно 300 кг твердих побутових відходів.

На Львівщині створили та впровадили сучасну модель поводження з твердими побутовими відходами, а саме впровадження роздільного збирання ТПВ за місцем їх утворення, тобто безпосередньо населенням для подальшої переробки відповідними підприємствами.

Роздільне збирання окремих видів (складових) ТПВ забезпечує отримання відносно чистих вторинних ресурсів від населення і зменшення кількості відходів, які вивозяться на захоронення. Така система потребує від населення свідомого підходу до видалення ТПВ.

Як мешканцям області поводитись зі сміттям?

• Сортуйте та викидайте органіку в окремі контейнери без пластикових і поліетиленових пакетів. У природному середовищі поліетилен розкладається понад 200 років, а пластик 450, а на станціях компостування з органіки зроблять добрий компост;

• Сортуйте і здавайте на вторинну переробку відходи, що довго розкладаються;

• Одяг, іграшки та харчові продукти можна віддати на благодійність, потребуючим людям;

• Старі натуральні тканини зелених відтінків використайте для плетіння маскувальних сіток;

• Скло, пінопласт можна додати до «Бандерівського смузі»;

• Банери, каримати, килими, старі ковдри віддайте для утеплення бомбосховищ.

Відтак, департамент вчергове наголошує на необхідності неухильного дотримання правил поводження зі сміттям, благоустрою та природоохоронного законодавства, оскільки їх порушення не лише шкодить здоров’ю і довкіллю, а й карається законом.

Голос Сокальщини на GoogleNews