Стислий огляд подій

Лісову пожежу легше попередити ніж погасити

З приходом довгоочікуваного літа кожна людина намагається хоча б на декілька годин забути про власну роботу і поринути в обійми мальовничої природи. Більшість з них проводять вільний час у лісі, на галявинах, поблизу водоймищ, в заповідниках та паркових зонах. Зазвичай такий відпочинок призводить до непередбачених наслідків  у кращому випадку це велика кількість сміття, що завдає шкоди довкілюю  флорі та фауні, у гіршому  призводить до більш глобальних наслідків.

Вогонь знищує на своєму шляху все: запаси деревини, заготівельну лісову продукцію, споруди які примикають до лісових зон, а найголовніше  основне джерело кисню на землі!

При виїзді на відппочинок до лісу, кожен повинен пам'ятати, що ліс  наше багацтво, адже немає такої людини, яка б не насолоджувалась красою лісу. А тому цю красу нам необхідно берегти. Ліс охороняє ріки та озера від висихання, грунти від ерозії, поля від суховіїв, забезпечує атмосферу киснем.

Ось чому потрібно всім, хто перебуває у лісі на відпочинку, ретельно дотримуватись правил пожежної безпеки. Варто пам'ятати про те, що в лісі категорично заборонено: розводити вогнища; кидати запалені сірники та цигарки;    влаштовувати димарі від комах; користуватися автомашинами з пошкодженими системами живлення і запалювання; спалювати суху траву.

Пам'ятайте! Лісову пожежу легше попередити, ніж погасити!

Олег БОРИС,
старший інспектор Сокальського РВ ГУ Держтехногенбезпеки Львівської області, капітан служби цивільного захисту.    

Андрій ГНІДЕЦЬ,
провідний фахівець служби ЦЗ у Сокальському РВ ГТУ МНС України у Львівській обл., лейтенант служби ЦЗ

Голос Сокальщини на GoogleNews