Стислий огляд подій

На міській станції компостування переробляють використані новорічні ялинки

На міську станцію компостування, що на вул. Пластовій, 13, вже надійшло близько 2 тонн новорічних ялинок. Згодом використані хвойні стануть складовою корисного компосту, який усі охочі зможуть придбати для потреб власних господарств.

Тим часом ЛКП «Зелене місто» нагадує мешканцям про важливість правильної утилізації святкових дерев. Для цього у Львові діють пункти збору ялинок, а також усі охочі мають змогу самостійно вивезти хвойні на станцію компостування або залишити у визначені дні біля контейнерних майданчиків поблизу своїх будинків.

«Хвойні також є органікою, як і решта дерев, листя чи харчові відходи, які продукує населення. Дуже важливим є те, щоб вони не спалювались, не потрапляли на сміттєзвалище, а натомість перероблялись на компостувальній станції, тим самим даруючи життя новим рослинам.

Всі живі ялинки підходять для компостування. Для цього вони мають бути без прикрас, гірлянд, дротів тощо», – зазначила начальниця відділу організації роздільного збору органічних відходів ЛКП «Зелене місто» Наталія Сеник.

Нагадаємо, що після завершення різдвяних свят у Львові діють 7 централізованих пунктів збору ялинок для того, аби мешканці могли здати їх на утилізацію. Так, залишити хвойні можна 25 січня та 28-29 січня біля контейнерних майданчиків за адресами:

· просп. Чорновола, 1 (біля контейнерних майданчиків);

· вул. Замарстинівська, 167а;

· вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай»);

· вул. Виговського, 34 (біля Залізничної районної адміністрації);

· вул. Шафарика, 15 (вхід в лісопарк «Погулянка»);

· просп. Чорновола, 45 (на площі поруч із шиномонтажем «Шипшина»);

· вул. Хоткевича – вхід в парк Святого Івана Павла II Папи Римського, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Якщо ж мешканці не живуть біля цих локацій, то у ці ж визначені дні можуть залишати ялинки біля своїх сміттєвих контейнерів, і вже їхні перевізники ТПВ відвезуть хвойні дерева на компостувальну станцію.

«Усі ялинки будуть подрібнюватись на дробарці на щепу – мілку фракцію, яка є надзвичайно важливою частиною майбутнього готового продукту. Наша органічна підживка складається із трьох основних частин: щепа (подрібнена ялинка або інші садово-паркові відходи), харчові відходи та листя. Усе це змішується у відповідному співвідношенні та компостується протягом трьох місяців. Далі готовий, стабілізований продукт просіюється через сито. А відтак його можна реалізовувати для потреб мешканців Львівської громади», – розповіла Мирослава Білокур, провідний технолог відділення компостування ЛКП «Зелене місто».

Вона додала, що готовий компост можна використовувати для підживлення насіннєвих посівів, рекультивації земель, садівництва, розсадництва чи просто домашніх вазонів. Завдяки оптимальному середовищу, компост є корисною добавкою для більшості видів рослин.

До слова, львів’яни можуть самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, та в ЛКП «Зелений Львів», за адресою вул. Замарстинівська, 167а. Також потреба у використаних ялинках і дідухах є в Домівці врятованих тварин.

Голос Сокальщини на GoogleNews