У неділю, 22 вересня, Лисиничі відзначатимуть 613 років з дня першої писемної згадки про село. З цієї нагоди у громаді проведуть урочисті заходи, благодійний ярмарок та аукціон. Зібрані на заході кошти будуть передані воїнам-односельчанам.
Про це повідомили в управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР.
«Лисиничі – із найдавніших поселень Львівської МТГ. Вперше цю назву задокументовано в офіційних джерелах за 1411 рік. В умовах війни поважну дату громада вирішила відзначити волонтерським заходом – з ярмарком, аукціоном, виступами та конкурсами. Також організатори підготували сюрприз. Про що саме йдеться – можна буде дізнатися безпосередньо на благодійному заході в неділю», – розповіли в управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР.
Захід відбуватиметься в місцевому Народному домі, що на вул. Винниківській, 2а. Початок – о 14:00.
«Запрошуємо охочих разом відзначити поважну дату нашої громади. А також долучитися до волонтерської мети – зібрати кошти для місцевих захисників, які нині воюють за цілісність і свободу України – Богдана Клепара, Андрія Палюха, Мар’яна Кіндрацького, Романа Грицика та волонтерів, які виготовляють дрони», – зазначили в офісі громади у Лисиничах.
В управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР підготували цікаві факти про село:
- у Лисиничах – найвища точка в околицях Львова, висотою 414 метрів над рівнем моря. Це Чотові, або їх ще називають Чортові, Чатові скелі. Свого часу на території цих скель було знайдено залишки матеріальної культури часів короля Данила;
- у 1648 році тут перебував козацький табір на чолі з козацькою старшиною та гетьманом Богданом Хмельницьким;
- на території лисиничівського лісу проводили військові вишколи новобранці Українських Січових Стрільців;
- саме у цій громаді звели пам’ятник Т. Шевченкові у 1911-му році. Він став однин з перших пам’ятників Кобзарю в Україні.