В приміщенні Порохової вежі відбувся майстер-клас з писанкарства в межах етнопроєкту «Інтерпретація писанкового орнаменту».
Писанкарство — один із найдавніших видів народного декоративно-прикладного мистецтва, в якому яскраво відобразились усі сторони життя народу — історія, ужитковість, звичаї, вірування, естетичні уявлення, поетичне бачення, мрії про довершеність життя.
«Писанки — це «шедеври мініатюрного живопису. Писанки пишуться в Україні з давніх-давен. Це настільки давнє мистецтво, яке існувало ще в до християнства, і коли воно прийшло на нашу землю, то просто адаптувало всі ті традиції святкування приходу весни і вони стали складовою святкування Воскресіння Ісуса Христа і писанки в тому числі. Завжди в Україні було два види яєць, які були присутні у Великодньому святкуванні – це писанки, які писалися на сирих яйцях і призначалися виключно для подарунків, і крашанки, які фарбувались в один колір і їх використовували в забавах дитячих і парубоцьких і також для споживання. Тому і сьогодні ми також будемо розмальовувати наші писаночки, які потім помандрують до ваших домівок як знак наближення Воскресіння Христового» – зазначила майстриня з писанкарства Віра Манько.
Майстер-клас розпочався із вітального слова Начальника відділу мистецтв Департаменту з питань культури, національностей та релігій – Василя Гладкого та організатора проєкту – Романа Білявського (керівник ГО «Центр промоції культурного та соціального розвитку в Україні»). Під час майстер-класу майстриня розповіла дітям про символи та певне магічне значення писанкування.
Крім того для відвідувачів у залах на першому і третьому поверхах була представлена виставка майстрів народного мистецтва з Львівщини на Великодню тематику: калатала, вербові гілки, писанки з бісеру, вишиті писанки, писанки воскові, пасхальні рушнички та ікони та ін. А також можна було виготовити собі великодню лозу.
Опісля учасники отримали сертифікати про участь та гостинці: піца, соки, цукерки. Участь у заході взяли 55 дітей, з них діти соціально-незахищених категорій та ВПО.
Захід відбувся за організації ГО «Центр промоції культурного та соціального розвитку в Україні», співорганізації Департаменту з питань культури, національностей та релігій, а також Міжнародної організації з міграції.