Позиція Львівської міської ради щодо Митрополичих садів чітка – це місце має бути місцем духовності, сили і рекреації, бути справжньою окрасою міста, а залишки обладнання з радянських часів, яке працювало проти України і проти церкви, треба забрати. На цьому наголосив Любомир Зубач, заступник міського голови з містобудування. За його словами, мер Львова Андрій Садовий мав розмову з прем’єр-міністром і розповів йому про вчорашню ситуацію із наміром заїзду важкої військової техніки на територію Святоюрського комплексу.
«Вчора, біля церкви св. Юра ми мали можливість спостерігати незрозумілу ситуацію, наявність важкої військової техніки. Це питання доволі непросте і чутливе, адже стосується таких ключових інституцій як армія і церква. Однак, ми, як Львівська міська рада, вважаємо, що те, що вчора відбулося, є неприпустимим. Такі питання потрібно вирішувати за належної комунікації і з повагою до церкви, з повагою до тих рішень, які були прийняті Львівською міською радою, щодо затвердження земельної ділянки під Митрополичі сади за Українською греко-католицькою церквою, а також інших рішень, які стосуються відновлення Святоюрського комплексу як такого.
Тут також потрібно розуміти історичну ситуацію, яка є. Є собор св. Юра, за ним закріплена земельна ділянка більше одного гектара – це те, що стосується безпосередньо будівлі церкви. І так само є так звані нижні Митрополичі сади. Це та земельна ділянка, щодо якої було прийняте рішення міської ради, ще минулого року. Згідно з цим рішенням, близько двох гектарів землі було передано церкві. Однак на цій земельній ділянці є невеличкий клаптик – три сотки землі, де колись стояла радіовежа. На сьогодні вона демонтована – у свій час це було спільне рішення міста, держави і церкви. Там лише збереглося певне комунікаційне обладнання, а об’єктів нерухомого майна немає. Я не думаю, що з боку церкви є якісь перешкоди в обслуговуванні цього майна, та коли туди планує заїхати 7 великих військових машин, які можуть пошкодити територію, то це викликає несприйняття. Тому треба продовжувати роботу, щоб це обладнання, яке там було залишено, було звідси перенесено. І такі рішення були прийняті, їх просто треба виконувати. А прийняли таке рішення, ще коли приймали Програму відновлення Святоюрського комплексу.
Вважаємо, що тут потрібно відновити історичну справедливість, – це місце має бути місцем духовності, сили і рекреації, бути справжньою окрасою міста, зроблений красивий сад, а залишки обладнання з радянських часів – три вишки, які працювали проти України і проти церкви, треба забрати.
До слова, міський голова Андрій Садовий мав сьогодні розмову з Прем’єр-міністром України і поінформував його про цю ситуацію, і що вона не робить честі ні місту, ні країні. Була досягнута попередня домовленість про те, що буде продовжено рух в напрямку винесення цього телекомунікаційного обладнання на якусь іншу ділянку, місто готове запропонувати якусь альтернативу, а власне Митрополичим садам і Українській греко-католицькій церкві треба дати можливість зробити там красивий сад і працювати в межах тих планів, які маємо», – розповів Любомир Зубач, заступник міського голови з містобудування.
За його словами, земельна ділянка площею 2,1 га, де є нижні Митрополичі сади, є власністю міста, і передана у постійне користування УГКЦ.