Влада працює

Червоноградці радились як перейменувати вулиці

3 травня в центральній міській бібліотеці відбувся другий етап громадського обговорення щодо перейменування окремих вулиць у Червонограді, селищі Гірник, селах Борятин, Волсвин і Добрячин. Проходив він у форматі конференції, на яку були запрошені експерти, місцеві літературознавці, краєзнавці, історики. Вони дали роз’яснення стосовно тих історичних постатей і назв, що були запропоновані мешканцями міста до розгляду.

Про це повідомили у Червоноградській міській раді.

Рада ухвалила рішення перейменувати у Червонограді вулиці Поповича, Пушкіна, 9 травня; у Гірнику – вулиці Гагаріна і Поповича; в Борятині – Кузьми Пелехатого і Гагаріна; у Волсвині – вулицю Островського; в Добрячині –Поповича.

Загалом за підсумками першого туру, який проходив у вигляді електронного обговорення, надійшло 47 пропозицій стосовно нових назв вулиць. Крім того були пропозиції, щодо яких Червоноградська міська рада не прийняла рішення –перейменувати у Червонограді вулиці Корольова, Гоголя і Сахарова. Відповідно розгляд цього питання також винесуть на громадські обговорення.

Конференція не передбачала ухвалу того чи іншого рішення, а лише обговорення, надання необхідної інформації та консультації з громадськістю. Спочатку розглянули назву вулиці Поповича. Загалом надійшло 20 варіантів нових назв. Зокрема, від Світлани Ростун – про увіковічнення пам’яті нашого славетного Героя Юрія Луговського. Учасники конференції зійшлися на тому, що варто назвати його іменем школу №9, де він навчався, або один із міських скверів, котрий розташований неподалік. А краєзнавиця Олена Замойська запропонувала назвати вулицю іменем Ігнатія Полотнюка.

Однак експерти і присутні мешканці висловили позицію, що Попович хоч і народжений у Радянському союзі, але є космонавтом українського походження. А тому присутні одностайно висловилися за недоцільність перейменування вулиці Поповича у Червонограді.

Вулиця Пушкіна у Червонограді має шанс змінити свою назву на «Музейна». Більшість із запропонованих варіантів (загалом їх було 22) це засвідчили. Аргументувала доцільність такого перейменування завідувачка міського музею історії релігії Галина Гриник. Натомість Надія Пащук від імені товариства «Прозерок» пропонувала назвати цю вулицю іменем Юлії Бурко, враховуючи заслуги нашої місцевої майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, відомої писанкарки. Розглядався й інший варіант назви цієї вулиці, запропонований Світланою Бордун – Палацова.

Змінить свою назву і вулиця 9 травня. Зважаючи на її географічне розташування, у майбутньому вона може називатися «Заміська».

Після заслуховування інформації про особу письменника Володимира Короленка думка учасників конференції була практично одностайною – залишити назву цієї вулиці на мапі нашого міста.

Назви двох вулиць були запропоновані для перейменування у селищі Гірник – Гагаріна і Поповича. Як зауважив староста селища Василь Терех, для людей є певною проблемою сам факт перейменування, оскільки їм доведеться змінювати деякі документи. Але в разі необхідності мешканці висловили готовність змінити назву вулиці Гагаріна на Чорновола (в тому числі провулок), а Поповича – на Степана Бандери.

У селі Борятин також планують змінити назви двох вулиць: Гагаріна і Кузьми Пелехатого. Було запропоновано чимало варіантів. З цією метою за словами старости Острова Ірини Чіпак, проводилося обговорення, в результаті якого більшість мешканців висловилися за те, аби перейменувати вулицю Гагаріна на Павла Палюшинського, а Кузьми Пелехатого – на Героїв Майдану або Степана Бандери.

Галина Лобащук надала присутнім інформацію про Миколу Островського, іменем якого названо одну з вулиць у селі Волсвин. Тож треба сподіватися що найближчим часом її також буде перейменовано.

Натомість категорично проти перейменування вулиці Поповича у селі Добрячин висловилися її мешканці. Вони написали відповідну петицію, яку озвучила депутатка Червоноградської районної ради Ольга Огородник.

Що стосується змін назв вулиць Корольова, Сахарова і Гоголя у Червонограді, то учасники конференції обговорили це питання, проаналізували внесок цих особистостей у розвиток української і світової науки, культури і демократії та одностайно висловилися за недоцільність їх перейменування.

Зазначимо, що на конференції жодних рішень не приймалося – вона мала інформаційно-роз’яснювальний характер. Тож остаточне слово за мешканцями. Вони своїм голосуванням визначать, яку назву носитиме та чи інша вулиця, після чого виконавчий комітет має прийняти відповідне рішення.

Голос Сокальщини на GoogleNews