Влада працює

Держслужбовець – високе призначення

23 червня службовці відзначили своє професійне свято – День державної служби. Державний службовець – це особлива професія, представник якої володіє, з одного боку, широкими повноваженнями, а з іншого – несе подвійну відповідальність за стан справ у суспільстві. Це нелегка праця, яка потребує самовіддачі, бажання служити людям та справжньої відданості своїй справі.

Зі здобуттям Україною незалежності поняття державної служби набуло принципово нового значення. Адже саме діяльність державних службовців, як посередників між владою і народом, мала винятково важливе значення в розбудові державності. Від рівня їх професіоналізму, прозорості дій залежить ступінь задоволення законних інтересів громадян. Адже довіра до влади починається з людини, яка вирішує свої повсякденні проблеми. Від них значною мірою залежить реалізація програм і успіх реформ, які проводять в Україні. З кожним роком зростають вимоги до професійного й освітнього рівня працівників держслужби, проводяться атестації та Всеукраїнський конкурсу «Кращий державний службовець». Нещодавно відбувся I тур цього конкурсу. Його переможцями стали: в номінації «Кращий керівник» – Володимир Огінський – начальник управління праці та соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації, а у номінації «Кращий спеціаліст» – Марія Мельник – головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців Сокальської райдержадміністрації.

Переможці розповіли про участь у конкурсі, своє бачення ролі державного службовця в суспільстві, зупинилися на проблемах служби в цілому.

Марія МЕЛЬНИК, головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців Сокальської райдержадміністрації:

У 2007 році закінчила Львівську комерційну академію. За фахом – юрист. Стаж державного службовця три роки. Пройшла курси підвищення кваліфікації державних службовців у Національній академії державного управління при Президентові України. Життєве кредо: «Освіта – скарб; праця – ключ до нього» ( П. Буаст).

– Для мене державна служба – це, насамперед, відповідальність і відданість людям. Робота у відділі ведення Державного реєстру виборців надзвичайно відповідальна. В нас – відділ молодих спеціалістів. Працювати надзвичайно цікаво, постійно щось змінюється та удосконалюється. Законодавча база, що пов’язана з діяльністю відділу ведення Державного реєстру виборців, часто зазнає змін, тож маю постійно слідкувати за всіма новинками законодавства, володіти навиками і передавати вміння колегам по роботі. Пам“ятаю, як три роки тому прийшла сюди молодим спеціалістом, і як терпеливо вводила мене у роботу Ярослава Стецишин, допомагали й інші співробітники. Колектив Сокальської районної державної адміністрації дружний. Тут працюють освічені люди, які прийшли сюди за покликанням, і не шкодують ні сил, ні часу, працюючи на благо району і України.

Багато хто думає, що коли немає виборів, то в нас не багато роботи, але це не так. База даних Державного реєстру виборців постійно оновлюється. Нещодавно відбулися проміжні вибори депутата Лучицької сільської ради, а 3 липня 2011 р. аналогічні – Хоробрівської сільської ради.

Взяла участь у конкурсі «Кращий державний службовець» серед спеціалістів, де кожен з конкурсантів демонстрував свої знання в галузі конституційного права, законодавства про державну службу та місцеві державні адміністрації, вміння фахово та якісно готувати документи, вільно працювати з комп’ютерними програмами. Вимоги до учасників є високими, необхідні глибокі знання нормативноправових актів, вміння працювати з різними комп’ютерними програмами. Не дивлячись на складні завдання, з ними впоралась та відповіла на усі запитання. Найцікавішим було ситуаційне, в якому вимагалося описати конкретну ситуацію щодо роботи державного службовця. Це завдання було побудоване таким чином, щоб перевірити рівень знань не тільки за специфікою своєї роботи, а й державної служби загалом. У своїх знаннях була впевнена, однак для мене стало несподіванкою, коли дізналася, що стала переможцем І туру конкурсу.

Вважаю, що для покращення державної служби потрібно, перш за все, підвищити заробітну плату державним службовцям та відмінити вимоги щодо досвіду роботи під час прийняття на державну службу, аби молоді спеціалісти могли без перешкод спробувати себе.

Щиро бажаю всім колегам витримки і терпіння, таких необхідних у нашій роботі. Сподіваюся, що слово чиновник поступово набиратиме іншого значення і звучання, означаючи: товариськість, розуміння людських проблем і спосіб їх вирішення. Будьмо ж тактовними, ввічливими, толерантними. І цим матимемо більшу довіру людей!

Володимир ОГІНСЬКИЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення:

Закінчив Київський технічний університет будівництва та архітектури, за спеціальністю інженергеодезист. Трудову діяльність розпочав у Сокальському районному територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, з 2000го очолив його. Невдовзі поступив у Тернопільську академію народного господарства на спеціальність «соціальна робота». З липня 2004ого – начальник управління праці та соціального захисту населення Сокальської РДА. Стаж державного службовця 7 років. Життєве кредо: «Мудра людина не робитиме іншим того, чого вона не бажає, щоб зробили їй» (Конфуцій).

– Для мене держслужбовець – це людина, на яку покладені великі обов“язки та відповідальність представляти інтереси держави на різних рівнях. На жаль, нині він не є захищеним. Рівень утримання службовців і їхня можливість виконувати свої обов“язки дуже обмежені, що не дозволяє сповна реалізовувати свої знання та добрі наміри.

Конкурс «Кращий держслужбовець року» дає можливість перевірити фаховість службовця, бо вважаю, що оцінку нашій роботі дають громадяни, які звертаються за допомогою і чекають від нас компетентності, ініціативи й творчого ставлення до справи. Для мене особисто участь у ньому – це оцінка власних знань. Адже на часі реорганізація державної служби, яка має на меті підняти престиж та значимість нашої професії. Це дозволить працювати ефективніше. Адже, на жаль, нині держслужба тримається на колишніх працівниках та фанатах своєї справи, які живуть цією роботою. Молодь не хоче йти сюди, бо робота відповідальна та має певні вимоги, а оплата праці – невисока. До того ж службовцям заборонено займатися будьякою підприємницькою діяльністю. Через що молоді спеціалісти швидко розчаровуються, йдуть працювати в інші структури, де отримують значно більше. Зрозуміло, що кожен має право вибору. Але держава затратила чималі кошти на їх навчання та стажування. На мою думку, державний службовець має бути свідомий того, що поставлений допомагати людям і працює для них, бо отримує заробітну плату з податків громадян. На нас покладається велика відповідальність у виконанні завдань та функцій держави. Адже від професіоналізму, компетентності, відданості справі та сумління значною мірою залежать темпи та якість соціальноекономічних перетворень в нашому краї та державі загалом. Приємно відзначити, що переважна більшість державних службовців району демонструє високий професіоналізм, компетентність, ініціативність, порядність та відданість справі. І так має бути, бо державний службовець – це лице держави і його праця має бути гідно оціненою. І я гордий того, що є державним службовцем і добросовісно та чесно можу служити державі та людям.

У день професійного свята побажав би колегам по роботі злагоди у родинах, доброго настрою, терпіння, кар“єрного росту та самовдосконалення. Нехай робота, яку Ви виконуєте, приносить Вам радість.

Записала Любов ПУЗИЧ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews