Влада працює

На Яворівщині обговорили легальну зайнятість населення району

Голова райдержадміністрації провів комісію щодо «мінімізаторів»

26 грудня 2019 року під керівництвом голови Яворівської райдержадміністрації Андрія Шумського відбулась комісія щодо «мінімізаторів».

Мета комісії – зробити все для того, щоб підприємці неухильно дотримувались чинного законодавства, а працівники – були зацікавлені в легалізації свого робочого місця. Легалізоване робоче місце дає працівнику соціальний захист та стабільність.

Участь у нараді взяли заступник голови райдержадміністрації Назар Сойко; начальник управління економічної політики та агропромислового розвитку райдержадміністрації Галина Прядко; начальник управління соціального захисту населення Уляна Ганусяк; начальник відділу  Яворівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Оксана Прокопович; начальник Яворівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Марія Дудич; начальник Яворівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Володимир Галак; директор Новояворівської міської філії Львівського обласного центру Зайнятості Світлана Осьмак; начальник Новояворівського обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Оксана Корб’як; головний державний ревізор інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Городоцького управління ГУ ДФС у Львівській області.

У ході розмови присутні розглянуто питання мінімальної заробітної плати та легальна зайнятість населення Яворівського району.

Андрій Шумський наголосив на необхідності збільшення розміру зарплати. Адже, від заробітної плати залежить соціально-економічний розвиток району. Рівень заробітної плати є базою для нарахування податків і зборів, зокрема податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Також начальник Яворівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Марія Дудич проінформувала присутніх про важливі моменти нещасних випадків на підприємстві та що роботодавці зобов’язанні:

1. Протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок.
2. Зробити запит до лікувального закладу про характер і  тяжкість ушкодження потерпілого;
3. Протягом доби наказом утворити комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менш як три особи та організувати проведення розслідування.

За результатами обговорення було прийняте рішення: продовжити роботу з роботодавцями щодо дотримання ними норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

Нагадаємо: Відповідно до нині чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менш як місяць страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в “конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Голос Сокальщини на GoogleNews