Попри щоденну практичну роботу наша область активно напрацьовує власну Стратегію та програму допомоги таким категоріям населення, зокрема ВПО, а також надає пропозиції до загальнодержавних програм.
Нещодавно під час засідання Координаційного штабу Координаційного центру Львівщини акцентували увагу до необхідності створення окремої державної програми для функціонування та розширення мережі закладів і установ, що надають послуги стаціонарного догляду в громадах.
Метою такої програми є забезпечення соціального супроводу для людей похилого віку, а також тих, хто потребує допомоги через обмеження здоров’я.
В межах засідання запропонували створити систему компенсацій з державного бюджету за надання послуг стаціонарного догляду в таких закладах та установах, зокрема для відповідних категорій громадян та осіб з особливими потребами. Це відкриє можливість для створення центрів стаціонарного догляду, що нададуть необхідну соціальну підтримку тим, хто цього дійсно потребує.
«На Львівщині наразі проживає приблизно 6700 людей з категорії ВПО, із них 900 – люди з інвалідністю, але ці цифри не є вичерпними . Львівщина стала однією з перших областей, яка взяла на озброєння активний напрямок у пошуку рішень щодо проживання та створення центрів в громадах для старшого віку, які потребують соціального супроводу. Наша велика вдячність тим громадам, які сьогодні активно своїми силами та з підтримкою міжнародних партнерів допомагають цій категорії людей», – розповіла керівниця Координаційного центру при Львівській ОВА, радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.
Відтак, для ефективної роботи в цьому напрямку, визначили ключові завдання: координація між фахівцями психосоціальної послуги від міжнародних партнерів та зайнятість, а також можливість проходження перенавчання.
«Синхронізація дій між психосоціальною допомогою міжнародних організацій, центром зайнятості та закладами професійно-технічної освіти допоможе забезпечити навчання та перекваліфікацію для цільової аудиторії»,- додала Галина Бордун.
Як наголосили під час засідання Координаційного центру Львівщини Центр зайнятості грає важливу роль у пошуку роботи для тих, хто шукає зайнятість.
Статистика показує, що наразі лише 3700 осіб знаходяться на обліку в центрі зайнятості. 85% зареєстрованих безробітних – жінки. Але вакансій для чоловіків значно більше.
Для покращення ситуації щодо зайнятості, запропонували розглядати можливості пошуку роботи та перенавчання. Сьогодні центр зайнятості пропонує ваучери на перенавчання, які можуть допомогти у здобутті нових навичок та робочих місць.
Найбільш вдалою стратегією є синхронізація дій та співпраця всіх зацікавлених сторін.
«Для досягнення успіху в цих зусиллях, є заклади, які здійснюють перепідготовку та надають підтримку у пошуку роботи. Крім того, важливо просувати різноманітність освітніх програм, зокрема українськомовні та англомовні курси, а також комп’ютерні курси. Популяризація ключових спеціальностей та розвиток співпраці між усіма учасниками допоможуть створити сильну основу для покращення життя цієї категорії населення»,- зазначили представники Львівського обласного центру зайнятості.
Топ вакансій на Львівщині сьогодні: швачка, водій автотранспортних засобів, кухар, касир торговельного залу, продавець, підсобний робітник, двірник, офіціант, вантажник, поліцейський, охоронець, пекар, продавець-консультант, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.
Перелік центрів на мапі за посиланням.
«Нашою спільною метою є створення умов, що допоможуть людям перетворити своє життя та знайти нові перспективи, а також стати активною частинкою суспільства. Координаційний штаб спільно з міжнародними партнерами, департаментом економіки, департаментом освіти і науки, департаментом соціального захисту ЛОВА та обласним центром зайнятості вирішили об’єднати зусилля для координації та інформування щодо перенавчання та можливостей працевлаштування», – додала Галина Бордун.
Для отримання більш детальної інформації про програму рекомендуємо ознайомитися з документом за посиланням.
Про центри та статистику щодо вакансій за посиланням.
Отримати психосоціальну послугу (консультацію психолога чи юриста, допомогу у перекваліфікації та пошуку роботи, цільову гуманітарну допомогу) можна заповнивши форму.
Контакти: medpsysocial.aid@gmail.com, 112 номер гарячої лінії.
Нагадаємо, що Координаційні офіси з ініціативи начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького працюють у кожному районі Львівщини, координаторка центру – Галина Бордун.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Координаційний центр КМУ.