5 листопада минуло 50 років від дня героїчної смерті нашого земляка, уродженця села Карів, Василя Макуха. Саме цього дня 1968 року в самому центрі Києва він живим факелом пробіг по Хрещатику до пам’ятника Героям Жовтневої революції, закликаючи до боротьби за незалежність України та протестуючи проти введення радянських військ у Чехословаччину.
З нагоди такої дати громада села Карів організувала вечір-реквієм, щоб згадати подвиг свого односельчанина та вшанувати його пам’ять. Спочатку карівчани на чолі із священником УГКЦ Богданом Гриндою, заступником голови Сокальської районної ради Василем Бойком, депутатами райради Олегом Солодяком та Василем Сорочуком прийшли до місцевої школи, де встановлена пам’ятна дошка Василю Макуху – першому українцю, який вчинив акт самоспалення. Там пройшла панахида, після якої Василь Бойко і Олег Солодяк, школярів поклали квіти до пам’ятного знака.
Звертаючись до громади отець Богдан Гринда, з гіркотою у голосі зазначив, що подвиг українського героя ще досі не вшанований державою на належному рівні. Якщо його послідовник Ян Палах, який пізніше вчинив акт самоспалення, є символом свободи і національним героєм у Чехії, то в Україні про жертовний вчинок Василя Макуха знають одиниці.
Далі вечір-реквієм продовжився у Народному домі села Карів. В його ході присутні багато почули про Василя Макуха від його племінниці Ярослави Осміловської. Вона згадувала як допомагав юний Василь воякам УПА, забезпечував їх необхідними речами, шив їм однострої та ремонтував взуття. Як після ув’язнення він не міг повернутися додому і лише через 10 років побував на своїй малій батьківщині. Вона також загадала, як родина проводжала Василя востаннє до Києва. На завершення Ярослава Осміловська подякувала карівчанам за вшанування та збереження пам’яті про свого родича і висловила сподівання що незабаром в селі все ж таки з’явиться вулиця імені Василя Макуха.
Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко повідомив, що двічі депутати райради звертались до Президента України щодо присвоєння звання Героя України Василю Макуху. Аналогічне звернення також було прийнято і Львівської обласною радою.
Місцевий поет, художник та скульптор Степан Івасейко написав серію портретів українців, які в боротьбі за вільну Україну показали найвищий акт жертовності. Серед них картина Василя Макуха, яку присутні мали можливість побачити на сцені Карівського Народного дому. Ще один портрет героїчного українця, який написав житель села Карів Тарас Гайда, був розташований біля сцени.
Говорячи про свого односельчанина, Степан Івасейко порівняв Василя Макуха із такими подвижниками українського опору як Тарас Шевченко і Маркіян Шашкевич, як Василь Симоненко та Василь Стус. Це люди які піднімали національний дух і закликали народ до боротьби і які поклали своє життя за вільну та незалежну Україну.
Впевненість, що Василь Макух отримає належне визнання в нашій державі висловив і депутат Олег Солодяк.
В ході пам’ятного вечора, для карівчан та гостей був підготовлений патріотичний концерт. Багато пісень, які прозвучали, увіковічнили пам’ять Василя Макуха, який поклав своє життя на вівтар української свободи та незалежності. Це пісні «Ода Макуху, яку написала вчитель Карівської школи Ганна Миколаїв, пісня «Я палаю за Україну» у виконання ансамблів учнів місцевої школи і вірш «Василь Макух», який прочитала Софія Дубик.
Також із задоволенням глядачі почули виступ сімейного народного ансамблю Брезовських, вокалістів Андрія Острувку і Ольгу Шевчук, проте родзинкою свята став виступ народного вокального ансамблю «Любисток». У їх виконанні прозвучало близько 10 пісень. На завершення пам’ятного вечора усі спільно виконали гімн України.