Згадаємо, як це було

Хроніка подій Сокальщини 1992 року

1992 рік

1 січня
Редакція часопису «Голос з-над Бугу» отримала листа від Слави Стецько та Проводу Організації українських націоналістів, у якому вони вітали жителів Сокальщини з Різдвом Христовим та Новоріччям.

4 січня
На Сокальщину до своєї сестри Марії Петрощук приїжджав член головної Ради ОУН Омелян Кушпета, котрий проживав у Голландії.

8 лютого

Розпочалася реорганізація колгоспів з господарства імені Лопатіна, де на зборах його реорганізували у селянську спілку «Селекціонер». Таємним голосуванням головою спілки обрали Івана Коробка.

21 березня

На Сокальський завод хімічного волокна прибула делегація з Китаю. Велись переговори, однак домовленості про співпрацю не досягнули.

28 березня

У Сокалі молодь відновила скаутську організацію «Пласт».

2 травня

Представник Президента Микола Пшевлоцький склав повноваження голови районної ради і на цю посаду обрали Юлія Лукомського.

В Карові відкрили музей Віктора Матюка. Перед присутніми виступили львівський художник Степан Івасейко, членкиня Сокальського Союзу українок Надія Хрущ, голова ТУМ «Просвіта» Роман Сокіл.

27 травня

У селі Мурованому відкрито пам`ятник Великому Кобзарю. На мітингу виступили голова Мурованської сільської ради Степан Кашуба, народний депутат України Ярослав Кендзьор та представник Президента у Сокальському районі Микола Пшевлоцький.

13 червня

Голова Варязького осередку Руху Федір Мельничук організував поїздку в Ліски (Польща), де у нерівному бою з польськими комуністичними бандами полягли українські повстанці.

25 липня

Станом на 22 липня Сокальський елеватор прийняв 500 тонн хліба нового врожаю. Найбільше – тисячу дев`ятсот центнерів зерна привезли трудівники селянської спілки «Колос».

5 cерпня

Перший ужинок на цьогорічних жнивах зібрала фермер з Перемислович Надія Заблоцька, котра одна з перших організувала фермерське господарство. Ячмінь вродив по 35 центнерів з гектара. Добрий вид на врожай мала плантація цукрових буряків.

27 серпня

На Сокальщині урочисто відзначили першу річницю Незалежності України. Відбулась святкова сесія районної ради, яку відкрив її голова Юлій Лукомський. Потім привітали присутніх представник Президента в Сокальському районі Микола Пшевлоцький, депутат обласної ради Ярослав Кушнерук, заступник голови РДА Любомир Чабан, депутати районної ради Марія Макух та Степан Костюк, голова районного проводу УРП Ярон Штикало, політв`язень сталінських таборів Марія Грицай. На площу Січових стрільців зійшлися церковні процесії грекокатолицької та православної церков разом зі священиками о. Володимиром Віттом та о. Павлом Ососом.

2 вересня

У Жужелянах відбулися святкування з нагоди 100річчя від часу заснування чину сестерслужебниць Непорочної Діви Марії. На урочистості прибули Апостольський Нунцій Анатолій Франко, митрополит Максим Германюк (Канада), єпископи Сафрон Дмитерко (ІваноФранківськ), Михаїл Гринчишин (Франція), Михаїл Сабрига (Канада), Іриней Білик (ІваноФранківськ), протоархімадрит Ізидор Патрило (Рим), віцеректор Львівської семінарії о. Іван Терлецький, віцеканцлери: о. Іван Новаківський (Львівська архієпархія), генеральний вікарій з Перемишля о. Теодор Майкович, генеральна настоятелька сестерслужебниць Непорочної Діви Марії з Риму Францішка Библів, її заступниця Тереса Кіто…

17 жовтня

Вперше у Сокалі відзначали свято УПА – 50річчя створення Повстанської армії. Воно розпочалося марафонським пробігом, організованим ТУМ «Просвітою», по містах і селах Сокальщини і Радехівщини, де є могили вояків УПА, партизанські криївки. Разом з ними їздили члени Спілки політв`язнів, колишні вояки УПА. Біля колишньої катівні НКВС у Сокалі відбувся мітинг, тут посвятили меморіальну дошку. На поторицькому цвинтарі посвячували пам`ятник в`язню сталінських таборів Роману Семенюку, а в Угнові така ж подія відбувалася на могилі курінного Тараса Онишкевича.

7 листопада

У селі Пісочному на клаптику Холмської землі з ініціативи Сокальського товариства «Холмщина» висипали могилу і встановили хрест на честь першої річниці Незалежності та 50річчя УПА. Сюди холмщани привезли землю з багатьох братських могил Холмщини. Могилу посвятили священики православних та грекокатолицьких церков.

25 листопада

Майже рік у теплицях Сокальського заводу хімволокна цвіли квіти: троянди, гвоздики, хризантеми.

Дев`ять комп`ютерів «Пошук2» встановлені в одному з кабінетів Сокальської СШ №1. Отже старшокласники зможуть вивчати інформатику не тільки теоретично, а й практично.

5 грудня

Члени комітету по спорудженню пам`ятника Тарасу Шевченку у Сокалі побували у майстерні скульптора Емануїла Миська і побачили в натуральну величину модель майбутньої скульптури Кобзаря.

12 грудня

Неподалік залізничної станції "Сокаль" виріс новий 49ти квартирний житловий будинок.

19 грудня

У спілки «Селекціонер» найкращі виробничі показники у районі. За 11 місяців надій на корову тут становив 4645 кілограмів.

23 грудня

Союз українок та ТУМ «Просвіта» у день св. Миколая відвідали хворих дітей дитячого та інфекційного відділень Сокальської ЦРЛ.

26 грудня

В зв`язку з дорожнечею різко впав попит на курчат і качат, тому Сокальське міжгосподарське підприємство по птахівництву знайшло замовника у Польщі.

(За сторінками газети «Голос знад Бугу»)

Голос Сокальщини на GoogleNews