Влада працює

Компенсацію за купівлю генераторів у Львові вже отримали 377 підприємців і 123 співвласники будинків

Фінансову допомогу від міста на закупівлю електрогенераторів, а це 50% вартості електрогенераторів, уже отримали 377 підприємців і 123 співвласники будинків. Підприємства, які отримали компенсацію на суму 13,6 млн грн – це заклади харчування: кафе і ресторани, продуктові магазини, мініпекарні, перукарні, приватні заклади освіти тощо. Натомість балансоутримувачам будинків уже виділили 2,5 млн грн часткової компенсації вартості генераторів.

Як наголосили у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, восени минулого року, коли через дії ворога містяни та бізнес Львова опинились в умовах частих відімкнень електроенергії, мерія розробила та запровадила програми, які передбачали фінансову підтримку для купівлі генераторів, які були вкрай необхідними.

Так, з листопада 2022 року у Львові почала діяти Програма часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Львівської міської територіальної громади. відповідно до цієї програми, сума відшкодування не може перевищувати 50% вартості електрогенератора, але не більше 30 тис. грн. Компенсацію вже отримали 123 співвласники будинків на суму 2,5 млн грн. Також з грудня 2022 року у Львові почала діяти аналогічна програма компенсації часткової вартості генераторів для підприємств. Їм компенсують теж 50%, але не більше 80 тис. грн.

«Коли розпочалася війна, ворог пошкодив близько 40% всієї енергосистеми України, розпочалися аварійні і погодинні відключення електрики. Відтак виникла потреба у забезпеченні мешканців будинку електрикою. Тому, вкінці минулого року ми, чи не єдині в Україні, затвердили Програми часткової компенсації вартості за генератори як для мешканців так і для бізнесу. Це надзвичайно важливі програми. Мешканці і підприємці почали активно подавати заявки на участь. Ми навіть спростили умови для мешканців, щоб більше людей могли ними скористатися», – розповіли у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

«Фінансову допомогу отримали ті підприємства, які здійснюють діяльність у закладах ресторанного господарства та закладах роздрібної торгівлі продуктами харчування, окрім алкоголю та тютюну. І обов’язкова вимога для підприємців – вони мають бути зареєстровані на території Львівської МТГ, адже допомога йде саме від міського бюджету», – пояснила директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Ірина Кулинич.

За додатковою консультацією щодо цієї програми підприємці можуть звертатись до Центру підтримки підприємництва при ЛМР за тел.: (032) 254 60 15.

За консультацією щодо умов участі в програмі для співвласників будинків можна звертатися у відділ супроводу ОСББ за тел.: (032) 297-59-95.

Голос Сокальщини на GoogleNews