Влада працює

На Львівщині хочуть перебудувати залізничну інфраструктуру

Наразі вже повністю відновлена євроколія до Хирова.

Для транспортної інтеграції з ЄС необхідно перебудувати залізничну інфраструктуру під європейський стандарт. Про це повідомив під час дискусії Tvoemisto.tv начальник управління транспорту департаменту дорожнього господарства ЛОВА Степан Рудницький.

У міжнародному контексті маємо радянську ширину колії 1520 міліметрів, під яку підв’язана вся інфраструктура. В Європі ширина колії 1435 міліметрів. Львівщина має чотири точки входу – Рава-Руська, Мостиська, Нижанковичі біля Хирова і Смільниця.

Нагадаємо: Євроколія від Мостиськ до Львова може вартувати 1,8 млрд гривень

«Працюємо над розробкою проєктно-кошторисної документації, щоб євроколію з Рави-Руської дотягнути до Брюховичів – ближче до Львова. Для вантажних перевезень – від Мостиськ до Скнилова. Є проєктно-кошторисна документація, USAID готовий профінансувати частину робіт, цього року очікуємо зрушень», – повідомляє директор департаменту дорожнього господарства ЛОВА Орест Шуліковський.

Нагдаємо: На дільниці від Мостиської до Львова побудують євроколію шириною 1435 мм

Наразі вже повністю відновлена євроколія до Хирова, з польськими партнерами пропрацьований запуск потяга. Равою-Руською рух потяга відновлений і продовжений до інших областей. Місцева мережа маршруток теж підв’язана під його графік. Пасажир з іншої області може добратися потягом, а в межах області – маршруткою до Львова чи до Рави-Руської, щоби потрапити на потяг до Варшави.

Голос Сокальщини на GoogleNews