Влада працює

У Львові у промисловій зоні «Сигнівка» стартувало будівництво індустріального парку «Формація Львів»

У Львові у промисловій зоні «Сигнівка» стартувало будівництво індустріального парку «Формація Львів» (Сигнівка). Тут збудують більше 150 тисяч квадратних метрів виробничих приміщень, залучать до 50 підприємств малого та середнього бізнесу, а також до 10 великих виробничих підприємств. Загалом планують створити 3600 нових робочих місць.

«Ми фокусуємось на галузях з високою доданою вартістю, на технологічних виробництвах. Ми сподіваємось, що це буде найкращий індустріальний парк в Україні і він стане екосистемою для виробничих підприємств, які будуть тут співпрацювати, співіснувати і розвиватися.

Зараз ми проводимо дослідження цієї території з урбаністами, щоби проєкт органічно вписався в район та місто, також досліджуємо питання інклюзивності, щоби всі приміщення були абсолютно доступними для будь-яких категорій населення», – розповів Дмитро Ковальчук, засновник керуючої компанії індустріального парку ТзОВ «Формація Сигнівка» та «Alterra Group».

Ініціатором створення індустріального парку у Львові є Львівська міська рада. Управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради спільно з Київською школою економіки розробили концепцію індустріального парку в промзоні «Сигнівка». Місто подало документи на реєстрацію парку у єдиному реєстрі. Паралельно провели конкурс з вибору керуючої компанії.

«Метою третього індустріального парку у Львові є створення додаткових якісних площ для виробництв. Концепцією закладені основні елементи, які будуть забезпечувати притягування та функціонування тут саме високотехнологічного виробництва. Також основним ядром і особливістю проєкту є створення громадського центру, в який буде входити науково-дослідний центр з лабораторіями, бізнес-інкубатор, коворкінг та конференц-зал. Він даватиме широкі можливості саме для наукоємних підприємств, які тут будуть оселятися і створюватимуть робочі місця, даватимуть додаткові податки і додану вартість.

Зараз в концепції парку закладено програму стимулювання стартапів, які можуть заходити в індустріальний парк на певних пільгових умовах. Ми плануємо залучати також грантове фінансування, щоб покривати перспективним компаніям на певний час вартість оренди приміщення, аби вони мали можливість розміщуватись в виробничих площах парку, користуватись громадським простором, інкубатором, науково-дослідними лабораторіями і в той час рости і розвиватися. Це одна з програм, яку ми сьогодні опрацьовуємо, щоб мати можливість притягувати нові компанії», – розповів Андрій Павлів керівник управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради.

«Сьогодні кожне робоче місце важливе для нашої держави, тому що це є податки, це заробітня платня і це змога фінансувати Збройні Сили власними грошима, а не сподіватися на когось. Ми запустили в роботу Dragon Capital, Sparrov Park Lviv, а тепер починається третій муніципальний індустріальний парк «Формація Львів». Йдеться про тисячі робочих місць. Буде робота – буде більше сили бити ворога», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Заступник міністра економіки України Володимир Кузьо відзначив Львів, як одне з міст, де міська влада активно сприяє розвитку індустріальних парків. Адже з понад 70 зареєстрованих індустріальних парків по усій Україні, лише 10 уже функціонують або перебувають на етапі будівництва. І три з них – у Львові.

«Дуже радий, що індустріальні парки у Львові відкриваються, розвиваються і масштабуються. Це важливо для української економіки, тому що переорієнтація з експорту сировини на експорт товарів та продукції виготовленої в Україні з доданою вартістю, дасть нам можливість підтримувати і державний бюджет. Ми зі сторони уряду передбачили в наступному році програму стимулювання розвитку індустріальних парків – до 1 мільярда гривень, щоб дати можливість паркам під’єднувати мережі, запускати виробництва та заводити резидентів», – зазначив Володимир Кузьо.

Також заступник міністра наголосив, що сьогодні держава повинна створити умови для повернення людей з-за кордону додому. Це передбачає не тільки надання доступних іпотечних кредитів, грантів для створення бізнесу, а й створення нових робочих місць. Власне індустріальні парки, зокрема, зможуть запропонувати ці робочі місця, сучасні умови для роботи, інноваційну складову, доступність мереж і транспортної логістики.

До старту будівництва на території індустріального парку відкрили арт-об’єкт – стеллу з зіркою.

Зазначимо, компанія ТзОВ «Формація Сигнівка» входить до групи компаній «Альтера Груп», яка має успішний досвід будівництва логістичного центру PORT у Львові, а також виробничих, логістичних та офісних комплексів у Києві та Дніпрі.

Голос Сокальщини на GoogleNews