Влада працює

УІНП: ВРУ перейменує Червоноград через пов’язаність назви міста з реалізацією російської імперської політики

Установа опублікувала на своєму сайті офіційний Фаховий висновок щодо належності назви міста Червоноград Львівської області до символіки російської імперської політики.

Про це повідомив Захар Миляник

Ось уривок останнього абзацу:

«З огляду на викладене вище назва міста Червоноград Львівської області як така, що пов’язана з реалізацією російської імперської політики (встановленням радянської влади на території України), відповідно до підпункту «є» пункту 4 частини першої статті 2 Закону, належить до символіки російської імперської політики».

Йдеться про Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», відповідно до якого остаточну рекомендацію щодо перейменування населених пунктів, після фахової експетизи, законодавцям надає саме УІНП.

У висновку Інституту нацпамʼяті також пишуть: «Топонім Червоноград не первісна назва населеного пункту Львівської області, який нині має цю назву.

Історична назва м. Червоноград – Кристинополь (функціонували також варіанти назви Кристинопіль, Христинопіль)».

Відтак, вже з нового року, відповідно до норм Закону, Верховна Рада зможе голосувати та обрати місту нову назву або повернути історичну.

Нагадаємо

Депутати Червоноградської міської ради не дійшли згоди щодо рішення «Про звернення до депутатів Верховної ради України щодо перейменування Червонограда», відтак воно не знайшло належної підтримки обранців громади.

Також активні червоноградці – проти перейменування міста. Більшість учасників консультацій з громадськістю, що відбулися в Народному домі – проти перейменування Червонограда

Також Голос Сокальщини писав про чутки, що на перейменування начебто будуть витрачені мільйони з міського бюджету і людям доведеться змінювати всі документи

Насправді ж, якщо Верховна Рада все-таки прийме рішення перейменовувати наше місто, для фізичних осіб законом не передбачено обов’язково вносити зміни в місце реєстрації, чи змінювати документи, що засвідчують право власності на нерухомість.

Але Червоноград перейменують – якщо громада не зробить це самостійно, то рішення про перейменування прийме ВРУ.

Голос Сокальщини на GoogleNews