Влада працює

В Сокальському районі розглядається створення ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами

27 лютого голова Сокальської районної ради Микола Пасько та завідувач районного методичного кабінету Галина Гібляк оглянули приміщення для створення інклюзивно-ресурсного центру.

Проект рішення “Про cтворення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Сокальської районної ради  Львівської області” пропонується на розгляд депутатів Сокальської районної ради на черговій сесії.

Центр – установа, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини (далі – комплексна оцінка), надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження (крім вихованців закладів дошкільної  освіти (ясел-садків) компенсуючого типу, учнів спеціальних закладів освіти.

“Інклюзивно-ресурсний центр забезпечить дітей, із Сокальського району, з особливими освітніми потребами психологічною та педагогічною підтримкою, а також має стати ефективним засобом забезпечення прав таких осіб на освіту, сприяти розвитку їх особистості, поліпшувати стан їх здоров’я, якість життя та підвищувати рівень участі у житті громади.” – зазначив голова районної ради. “Для того щоб такий центр запрацював на Сокальщині, потрібно знайти відповідне приміщення” – додав Микола Пасько.

В Сокальському районі розглядається створення інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребамиПідготовча база для Інклюзивно-ресурсного центру” розглядалася на основі двох освітніх закладів: Сокальська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 та Дошкільний навчальний заклад №7. Такий центр буде реалізовуватись шляхом співфінансування, а саме державою та освітньою субвенцією, коштами засновника та благодійними внесками. Також його загальна площа має бути не менше 50 м2.

В Сокальському районі розглядається створення інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребамиДовідка. Інклюзивна освіта – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям із особливими освітніми потребами, шляхом організації їх навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Інклюзія – це політика і процес, які забезпечують повну участь усім членам суспільства в усіх сферах життєдіяльності.

Функції інклюзивного ресурсного центру:

  • Навігаційна. Підтримка батьків дітей з особливими освітніми потребами у визначенні та отриманні доступу до існуючих послуг для забезпечення соціальних, емоційних та освітніх потреб своїх дітей.
  • Інформаційна. Надання інформаційних ресурсів щодо забезпечення додаткової підтримки дітей з особливими освітніми потребами батькам, педагогам та іншим зацікавленим особам.
  • Відстоювання прав. Забезпечення підтримки батькам та іншим зацікавленим особам у відстоюванні прав дітей з особливими освітніми потребами на рівний доступ до якісної освіти.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.