Влада працює

Влада нова – а проблеми старі

Кожен сокалець, віддаючи свій голос за народного обранця, сподівався на покращення життя, чекав змін на краще. Адже кожен кандидат йшов з певною програмою і мав би її дотримуватися, бо ж, власне, завдяки їй отримав підтримку виборців. Чимало мешканців міста може дорікнути, що минуло півроку після виборів, а змін не видно. І вони мають рацію. Та причина не в тому, що депутати не працюють чи не хочуть працювати, а у старих проблемах, які шлейфом тягнуться роками і без вирішення яких не можна йти далі.

Чомусь у світі прийнято, коли приходить нова команда до влади, проводиться аудит (перевірка) діяльності попередньої влади. Тож чому нині ніхто не зацікавлений провести таку перевірку аби розставити всі крапки над «і». Я очолюю комісію з архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин міської ради, яка складається із 10 осіб. Сюди входять представники всіх депутатських фракцій. Депутати від ВО «Свобода» у передвиборній програмі гарантували громаді прозорість своєї діяльності. І цього ми дотримуємося, намагаючись висвітлювати у ЗМІ роботу нашої політичної сили у міській раді. Аби не було в майбутньому критичних зауважень на адресу нашої комісії, її роботу розпочали з перевірки діяльності своїх попередників. Вирішили, насамперед, провести інвентаризацію наявної в місті землі. Та ми одержали шалений опір і небажання надати відповідні документи. Практично нема чіткого реєстру всіх земельних ділянок. Відтак нині важко розібратися скільки фактично місто має землі. З’явилися десятки гектарів необлікованих земельних площ на хімзаводі, за які нові господарі уже десятки років не платять податків. Вони аргументують це тим, що виготовляють містобудівне обгрунтування, а це дозволяє їм не платити земельний податок.

Аби не допустити грошових втрат міського бюджету надалі, депутати зобов’язали власників ділянок виготовити містобудівне обгрунтування до кінця року. В іншому випадку вони платитимуть максимальну ставку – 12% плати за землю, а хто не сплачуватиме, то земля вилучатиметься і виставлятиметься на аукціон, або буде надана в оренду іншим. Адже не може бути, щоб люди використовували землю, вели бізнес, а громада, яка є власником цієї землі, нічого не отримувала. Така ж ситуація із цегельними заводами. Нині важко назвати причини, які привели до їх банкрутства. Та маємо те, що маємо. Ліквідаційна комісія їх продала. А тут велика територія землі у центрі міста, яка нині у захаpaщеному стані, знищена та засмічена. За її оренду до міського бюджету теж не надійшло ні копійки. Нещодавно в міську раду звернувся арбітражний керуючий з проханням вилучити з користування земельну ділянку майже 5 гектарів і передати громаді. Проте з 1990х років в міську казну не надходили кошти за користування цією землею. І до цього нікому не було діла. І таких прикладів можна навести чимало.

До того ж журнал реєстрації земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво вівся із порушенням чинного законодавства: не був прошнурованим та пронумерованим. Скажіть, а чи за відсутності строгого обліку не можна внести будького у чергу? Спробуй потім доведи.

Через що сьогодні хочемо навести лад. І просимо зголоситися громадян, які подавали заяви на виділення земельних ділянок, аби земельна комісія та комісія зі законності й правопорядку змогли відновити порядок черги.

Потребує детального вивчення й справа щодо виділення земельної ділянки під будівництво Церкви християн віри євангельської в санітарно-захисній смузі у новому кварталі Сокаля. Адже не зрозуміло для чого понад вісім років розроблявся генеральний план забудови міста, до роботи над яким був залучений не один спеціаліст та конструкторське бюро. Санітарно-захисна смуга має бути для того аби відокремити квартал житлової індивідуальної забудови від виробничої зони. Чому ж в такі стислі строки вони отримали необхідні документи?

Чи не було тут порушення закону? Адже з 2007 року існувало положення про те, що за три місяці до чергових виборів заборонено проводити будь-які громадські слухання. Зрозуміло, що це було відомо колишньому міському голові, а також землевпоряднику та юристу, які працюють і донині. І депутати-свободівці намагаються з’ясувати в обласній прокуратурі чи законно виділена ця земельна ділянка. Та відповіді нема і досі.

А тим часом представники Церкви християн віри євангельської уже обгородили місце. Чому ж ніхто не намагається знайти істину? Дивно, чому теперішні керівники не зацікавлені в оприлюдненні фактів зловживання з використання бюджетних коштів колишньої міської влади. А може ніхто не хотів рубати курку, яка несла «золоті» яйця? До того ж, поза плечима громади службова квартира, яка була надана для користування колишньому прокурору району, була переведена в державну на останньому засіданні виконкому попередньої влади. Тепер колишній прокурор Сокальського району робив невдалу спробу приватизувати її. Однак, знаючи наші суди, хтозна як може обернутися ця справа далі.

Детального вивчення потребують й справи щодо відчуження комунального майна міста, зокрема підвалів, напівпідвалів, в яких знаходяться аптеки, кафе, бари і т. д., бо, вважаю, що в міську скарбницю могло б надійти набагато більше коштів.

Депутати від ВО «Свобода» звернулися в прокуратуру області аби пролити світло й на іншу не менш цікаву справу, яка стосується майна цегельні та житлового будинку. Він будувався для працівників цегельні й після судових засідань перейшов до рук інших власників. В той же час чомусь зник журнал черги для придбання житла працівникам цегельного заводу, а також «десь зависли» кошти, які були переведені Острівською сільською радою для придбання житла потерпілим від підтоплення. Тож, шановні мешканці, справ у нас непочатий край. На жаль, правоохоронні органи і досі не дали нам відповіді на наші звернення. Вважаю, що ці питання є важливі для сокальської громади, тож при нагоді підняв їх під час зустрічі з головою обласної державної адміністрації Михайлом Цимбалюком. І сподіваюся, що ці «мертві» справи зрушать з місця.

Не менш болючим для міста є питання реорганізації дошкільних закладів. У Сокалі закрили декілька дитячих дошкільних закладів тільки аби забрати їх територію. І ми бачимо, хто «осів» на цих дитячих майданчиках. На шпальтах районної газети піднімав питання про знищення спортивного майданчика в дитячій дошкільній установі №1. 46 років функціонує дитячий садочок, і 43 роки тут був спортивний майданчик для дітей. Але віз, як кажуть, і нині там. А де знайти крайнього? Тим часом «доброзичливці» роблять свою справу. Та пам’ятаймо, що чиновники прийшли і підуть, а ми, мешканці, залишаємося, і будемо спільно будувати Українську державу. Ми маємо довести всім і, насамперед, собі, що «не все так погано у нашому домі». Робім так, аби вільно дивитися людям у вічі завтра. Біда тільки, що нині розвелося стільки псевдоукраїнців, які вважають, що можна стати українцем за гроші. Ті, що раніше одягали піонерам галстуки, заставляли вивчати скільки є орденів у комсомолу, нині одягнули вишиванку, яку придбали на вернісажі у Львові, і кричать, що вони щирі українці. Але хіба українцеві треба комусь щось доводити, а тим паче кричати про це на кожному кроці? Вони – українці у серці, з діда та прадіда, і вишиванку вишивала для них матір або дружина, які вкладали у неї свою любов та чисті помисли. А що ми бачимо: один українець гнобить іншого, інформаційний простір окуповують чужинці та олігархи, які є власниками центральних телеканалів, виховують наших дітей в дусі розпусти, зневаги не тільки до всього українського, але й взагалі до християнських цінностей.

Сесія та виконком міської ради не є закриті. Кожен громадянин може прийти і послухати тих депутатів, за яких він віддав свій голос. З 36 депутатів 14 є членами ВО «Сводоба». Така кількість мандатів є вагомою, однак, аби прийняти рішення потрібно 19 голосів, а у виконкомі з 15 осіб свободівців лише двоє. А саме виконком приймає багато рішень щодо життєдіяльності міста. Відтак народні обранці та наша політична сила не можуть нести відповідальності за рішення виконкому та сесії. Проте серед депутатів є чимало держслужбовців. І рішення, які вони іноді приймають, нав"язують їм централізовано. Тож звертаюся до всіх мешканців, кому небайдужа доля Сокаля, не бути пасивними, брати активну участь у громадському житті міста на березі Західного Бугу.

Юрій ТОВАРЯНСЬКИЙ,
голова комісії з архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин, голова фракції ВО «Свобода» у міській раді.

Голос Сокальщини на GoogleNews