Home / Цікаво знати / Місцева демократія – загальноєвропейська цінність

Місцева демократія – загальноєвропейська цінність

24 жовтня на базі Сокальської міської ради відбувся зональний семінар для голів та секретарів місцевих рад Сокальського куща. У ньому взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Марія Христинич, заступник голови районної ради Володимир Чуб, представники районних служб та органів місцевого самоврядування, а це Стенятинська, Хоробрівська, Тудорковицька, Варязька, Опільська, Телязька, Скоморохівська сільські та Жвирківська селищна ради. Вела семінар керівник апарату Сокальської РДА Марія Христинич, яка, зокрема, зазначила, що Програмою Президента нашої держави "Україна для людей" визначено, що місцеве самоврядування повинно стати надійним та міцним фундаментом народовладдя, а також прагненням до реального утвердження в Україні європейських стандартів демократії. Глава держави дав чіткий сигнал: європейська інтеграція та укладення Угоди про асоціацію з ЄС – стратегічний пріоритет України. З доповіддю на тему "Місцева демократія – загальноєвропейська цінність" виступила вчитель Сокальської гімназії ім. О. Романіва Оксана Виглінська, яка зупинилася на базі створення європейської співдружності. Своїми думками з приводу інтеграції України в Євросоюз поділився заступник голови районної ради Володимир Чуб, зосередивши увагу на підписанні угоди 28 листопада цього року у Вільнюсі. На його думку, для України вона матиме великий позитив, зокрема, в галузі економічної інтеграції.

Історичну довідку про Сокаль надав секретар Сокальської міської ради Остап Климчук.

З цікавістю присутні слухали виступ Сокальського міського голови Богдана Зарічного, який презентував роботу міської ради. Він зазначив: "Є питання спільні, які притаманні будь-якому органу місцевого самоврядування, є й проблеми, які можна розв'язати тільки шляхом кардинальних загальноукраїнських реформ. Вони негативно впливають на життя громади міста чи села. Однак в Сокалі є своя специфіка".

Зокрема, він підкреслив, що робота міської ради будується на засадах гласності та відкритості, всі питання виконкому та сесій опрацьовуються на постійних депутатських комісіях. Сокальська міська рада та виконком вирішує багато планових і нагальних питань життя міста. У 2012 році проведено 8 сесійних засідань, де розглянули і прийняли відповідні рішення по 450 питаннях. У 2013-ому, станом на 14 жовтня, проведено 7 сесійних засідань, прийнято 200 рішень. Торік відбулося 18 засідань виконавчого комітету, прийняли 313 рішень, в цьому році на 12 засіданнях виконкому розглянуто 115 питань. Торік видано 242 розпорядження міського голови з різних питань, а на сьогодні – 176. За звітний період у міську раду надійшло 1407 звернень від установ та організацій різних рівнів і 1273 заяви та звернення від громадян. З січня по жовтень 2013-го надійшло 1671 звернення. Торік видано 3556 довідок і укладено 1500 договорів на користування земельними ділянками під городництво. За 9 місяців цього року відповідно – 2500 довідок і 1150 договорів. На особистому прийомі у міського голови побували 438 громадян. Практично за рік до нього звертаються понад 1000 жителів міста. Штатна чисельність працівників 18 осіб, хоч має бути 25…

Б. Зарічний коротко зупинився на тому, що зроблено у місті за минулий рік, а також на проблемних питаннях, зокрема на найболючішому – дорогах. На жаль, не все заплановане вдалося зробити, через те, що казначейство затримує кошти. За теперішнього фінансування не можна відремонтувати дороги міста чи наблизити їх до європейських.

Сокальський міський голова наголосив, що без кардинальних змін в органах самоврядування нічого не зміниться. Потрібно провести територіальну реформу, запровадити державні соціальні стандарти по кожному із повноважень…

Необхідно також внести зміни до бюджетного і податкового законодавства, щоб у місцевому бюджеті залишалося значно більше коштів. Проблем багато, але міська рада, незважаючи на труднощі, робить все, щоб забезпечити життєдіяльність міста, стабілізувати ситуацію, створити необхідний мінімум для комфортного проживання сокальців.

Про реєстрацію прав на нерухоме майно на семінарі вела мову заступник начальника реєстраційної служби Сокальського управління юстиції Елла Новосад. Цікавою й корисною була
для голів та секретарів місцевих рад інформація про впорядкування містобудівної документації й принципи роботи земельного кадастру в умовах земельної реформи. На цьому акцентували у своїх виступах начальник відділу містобудування та архітектури РДА Мирослава Баралус і заступник начальника відділу Держземагентства у Сокальському районі Петро Романюк.

У присутніх було чимало запитань, на які спеціалісти дали розширені відповіді. Підсумувала роботу зонального семінару керівник апарату Сокальської РДА Марія Христинич, яка наголосила на найважливіших питаннях та проблемах, які трапляються у роботі представників органів самоврядування, оголосила на що саме треба звернути особливу увагу. Опісля учасники заходу ознайомились з тематичною виставкою Сокальської ЦРБС "Сокаль – колиска моя" та побували у дитячій дошкільній установі №8. Завідувач цього закладу Ірина Свінціцька провела для гостей змістовну екскурсію, під час якої ознайомила їх з роботою дитячого садочка.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

56% опитаних учасників «Нового обличчя кордону» підтримують ідею рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Такі дані озвучені за результатами соціологічного ...