Home / Цікаво знати / Підвищення виплат інвалідам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та дітям війни

Підвищення виплат інвалідам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та дітям війни

28 грудня 2011 року уряд прийняв постанову № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», яка набула чинності з 1 січня 2012-ого. Передбачено покращення рівня пенсійного забезпечення, насамперед, інвалідів війни, яким з 1 січня 2012 р. на 25% підвищено пенсії, призначені відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У всіх випадках з 1 січня цього року інвалідам війни, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни I групи – 285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (822 грн.х285%=2342,70 грн.), II групи – 255% (це 2096,10 грн.), III групи – 225% (це 1849,50 грн.), виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

До 1 січня такі розміри становили: у інвалідів війни І групи – 240% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 215%, III групи – 190%.

Управлінням перераховано пенсій 48 інвалідам війни. Середній розмір підвищення по району склав 371,90 грн.

Якщо інваліду війни встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною, то вона виплачується понад зазначені суми пенсійних виплат.
Урядовою постановою передбачено збільшення розмірів підвищень членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які встановлюються до пенсії відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Так, розмір підвищення становить: членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) – 42% прожиткового мінімуму (345,24 грн.) – таких осіб в районі є 18; членам сімей померлих, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, – 28% прожиткового мінімуму (230,16 грн.)  таких осіб в районі є 119; дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 12% прожиткового мінімуму (98,64 грн.)  таких осіб в районі є 80.

Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань») підвищення до пенсії, встановлене статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», провадиться у розмірі 7% прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність. Тобто з 1 січня 2012 року замість суми 49,80 грн. зазначене коло осіб отримало підвищення в розмірі 57,54 грн. Зазначену надбавку перераховано 7237 особам. Перерахунок пенсій, у зв’язку з прийняттям цієї постанови, було проведено з 1 січня 2012ого в автоматизованому режимі за матеріалами пенсійних страв. Виплата перерахованих сум здійснена у лютому з доплатою із січня.

У випадку виникнення додаткових питань, за роз’ясненнями просимо звертатися за телефонами 73073, 73074, 73075.

Інна ЛЕПЬОХІНА, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області.
 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Плитка для ванной и кухни Classic Oak

Плитка для ванної кімнати – особливості вибору

Плитка для ванної кімнати – це ...